Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Wpadną do Konina

Konin 11.05.2022 21:42 (17 dni temu)

Wpadną do Konina

Po dwóch latach nieobecności spowodowanej pandemią, wraca z niesamowitą energią Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. To największe i najstarsze w Polsce wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca i potrwa 5 dni. Weźmie w nim udział 2500 młodych artystów z kraju i zagranicy. 
Na 1 czerwca organizatorzy zaplanowali przyjazd i rejestrację uczestników oraz ich zakwaterowanie. Natomiast 2 czerwca o godzinie 9:00 na placu przed KDK odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu, podczas którego Prezydent Miasta przekaże klucze do miasta młodym artystom. Tego dnia rozpoczną się eliminacje, a w dzień później finały.

Koncert Galowy odbędzie się 4 czerwca o godzinie 19:00 na placu Wolności. Tradycyjnie poprzedzi go barwny korowód oraz rozdanie złotych, srebrnych, brązowych aplauzów i wyróżnień. Laureatów Grand Prix poznamy około godziny 23:00 na zakończenie koncertu galowego. Tegoroczną galę poprowadzi Tomasz Kammel, a wyreżyseruje ją Mateusz Polit.

W tym roku partnerem medialnym festiwalu jest portal Wirtualna Polska, gdzie w całości będzie transmitowany koncert galowy. Dodatkowo medialnie wesprą festiwal lokalne media.

Prezentem dla uczestników festiwalu będzie tradycyjnie koncert przed KDK. Odbędzie się on 2 czerwca, a gwiazdą będzie BRYSKA, artystka młodego pokolenia, posiadająca ponad 6 milionów odsłon na YouTube. Natomiast piątkowy wieczór uczestnicy festiwalu spędzą na ognisku i dyskotece, zorganizowanej na miejskiej plaży w Ślesinie.

Niestety ze względu na styczniową falę pandemii wiele państw zrezygnowało z udziału w festiwalu. Jednocześnie zapewniając swój udział w przyszłorocznej edycji. Obecnie mamy potwierdzony przyjazd uczestników z Niemiec, Bułgarii, Litwy, Mołdawii, Czech i Ukrainy.

Organizacja festiwalu nie byłaby możliwa bez wsparcia Samorządu Miasta Konina, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz sponsorów, w tym ZE PAK SA, firmy Kupiec, spółki MZGOK, a także Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-słownych (SAWP), wytwórni Delphy Records.

Honorowy patronat nad 42. MDFPiT w Koninie objęli wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński, Rzecznik Praw Dziecka oraz UNICEF.  
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)