Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 25.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 4
4 0

Premiera powieści Annie Jackson, której akcja dzieje się w Żychlinie

Żychlin 27.01.2022 18:59

Premiera powieści Annie Jackson, której akcja dzieje się w Żychlinie

Już jutro, 28 stycznia, będzie miała premierę debiutancka powieść obyczajowa Annie Jackson pt.: „Russell”.


Książka opowiada o trudnych relacjach i rodzącej się powoli miłości 56-letniego aktora i jego 35-letniej asystentki, o przemianie ich charakterów i walce o związek wśród krytyki, a rzecz dzieje się na planie filmowym, podczas eksperymentu społecznego.


Do małej parafii ewangelickiej w Polsce przyjeżdża ekipa filmowa, by nakręcić film  o Janie Kalwinie. Ekipa postanawia przy okazji przeprowadzić eksperyment społeczny. Polega na tym, iż każdy aktor ma swoją asystentkę, która pomaga mu nie tylko na planie filmowym, ale też mieszka razem z nim w jednym baraku. 35-letnia Annie, spokojna i z pozoru nieśmiała, zostaje asystentką gburowatego i agresywnego 56-letniego Russella. Nie przypadają sobie do gustu, a wręcz pałają do siebie niechęcią. Russell nie docenia pracy Annie i znęca się nad nią psychicznie. Ona jednak stara się go ignorować (z różnym skutkiem) i nie zamierza rezygnować przez niego z pracy. Kiedy podczas kolejnej kłótni Russell wyzywa ją od dziewczynek ze schroniska (Annie jest sierotą), ta go policzkuje. Od tej pory bohaterowie zaczynają ze sobą rozmawiać, poznawać się i zbliżają się do siebie. Zaczyna się między nimi rodzić przyjaźń, która z czasem przeradza się w coś więcej. Jednak przyjaciółka Annie, Hana, nie może zaakceptować wyboru przyjaciółki (chociaż sama ma na planie romans) i swata ją z przystojnym Richardem. W tej trudnej sytuacji Annie pomaga lokalny Pastor, który tłumaczy jej tematykę filmu, nastroje społeczne w XVI wieku, a także pomaga uporać się z dręczącymi ją wątpliwościami.

Opisane wydarzenia są fikcyjne, lecz miejsce jak najbardziej prawdziwe. Rzecz bowiem dzieje się  w XXI wieku, w Polsce, na terenie parafii ewangelicko–reformowanej w Żychlinie.

Ponieważ akcja książki dzieje się w Państwa regionie, serdecznie zachęcam do zamieszczenia informacji o książce na łamach portalu, jak również do kontaktu z naszą autorką, która poprzez swoją powieść, promuje Żychlin.

O książce:

Do małej parafii ewangelickiej w Polsce przyjeżdżają filmowcy, by nakręcić film o Janie Kalwinie. Przy okazji ekipa postanawia przeprowadzić eksperyment społeczny, polegający na tym, że każdy aktor mieszka ze swoją asystentką w jednym baraku. I tak Annie zostaje asystentką dużo starszego, niezwykle popularnego aktora Russella. Nie przypadają sobie do gustu, wybuchają kłótnie, dochodzi do rękoczynów. Z czasem jednak coś zaczyna się zmieniać…

Autorka pisze o sobie tak:

Mam na imię Annie – jestem byłym szczurem korporacyjnym, zorientowanym na cel, realizującym plany, niezadającym pytań. Jestem pracoholikiem mieszkającym na końcu świata. Jestem jednym z tych szarych ludzi, których codziennie mijacie na ulicy. Jestem niewidoczna.

Russell


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)