Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 23.10.2021 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ocena:

Koncert ku pamięci Astora Piazolli w synagodze

Konin 04.10.2021 11:42 (19 dni temu)

Koncert ku pamięci Astora Piazolli w synagodze

"Le Grand Tango" – koncert ku pamięci Astora Piazzoli dali w sobotni wieczór (2 października) w konińskiej synagodze młodzi muzycy z konińskiej Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza.  
 


W tym roku znakomity argentyński kompozytor i bandeonista obchodziłby setną rocznicę urodzin. Koncert poświęcony był więc tej okazji, ale także przypadającemu dzień wcześniej Międzynarodowemu Dniu Muzyki. Najważniejsza była jednak muzyka, która porwała publiczność szczelnie wypełniającą synagogę. Pomogły w tym tancerki Martyna Kulig oraz Zuzanna Chmielewska z Top Dance MDK Konin, które rewelacyjnie zilustrowały znakomite wykonania tang.


W przepiękny świat muzyki Astora Piazzolli przenieśli nas uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego, pod wodzą doskonale znanego z niebanalnych wyzwań kontrabasisty, aranżera i dyrygenta Szymona Wieczorkiewicza. Na klawiszach zagrała Oliwia Szatkowska, na gitarze akustycznej Wojciech Oliński, na akordeonie Piotr Kulczewski, na skrzypcach Eliza Janiak i na wibrafonie Hubert Kulig. Warto zauważyć, że w gronie tych świetnych muzyków znalazło się aż dwóch stypendystów Prezydenta Miasta Konina.

Próba opisania doznań estetycznych, towarzyszących każdemu uczestnikowi sobotniego koncertu w synagodze, mija się z celem. Muzyki się słucha, a nie opisuje…

No może tylko jedna opinia – musiało być wspaniale, skoro były owacje na stojąco i bisy.

(MJ)

Źródło i fotografia: www.konin.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)