Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.09.2021 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

Cztery Izabelle dla Konina

Konin 09.09.2021 14:25 (17 dni temu)

Cztery Izabelle dla Konina

7 września 2021 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku „Izabella”. Z gościnnego Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, które było gospodarzem gali, kadra Muzeum Okręgowego w Koninie powróciła z rekordową liczbą aż czterech nagród.


Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, jak wyjątkowe były czasy, za które przyznano wyróżnienia. Z uwagi na pandemiczne zagrożenia i obostrzenia, w minionym roku nie zrealizowano ceremonii wręczenia nagród, dlatego wrześniowa uroczystość w Szreniawie była podwójna i zgromadziła laureatów „Izabelli” za rok 2019 i 2020. W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć również Muzeum Okręgowego w Koninie, które odebrało dyplomy w kategoriach:

IZABELLA 2019

DZIAŁALNOŚĆ PROMOCYJNA I MARKETINGOWA – Nagroda Pierwsza za projekt Skarby muzeum – cykl audycji radiowych autorstwa Moniki Marciniak;

KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE – Nagroda Pierwsza za prace konserwatorsko-restauratorskie na materiale kostnym, należącym do szkieletu słonia leśnego Palaeoloxodon antiquus, ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Koninie – prace prowadzone w Katedrze Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby UMK, pod kierownictwem prof. Piotra Niemcewicza i dr Aleksandry Gralińskiej-Grubeckiej oraz opieką merytoryczną Dagmary Frydychowicz.


IZABELLA 2020

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA – Nagroda Druga za projekt Dzieciaki-muzealniaki w domu – cykl warsztatów edukacyjnych online, realizowany przez Igę Janiszewską-Pawlak;

KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE – wyróżnienie za prace konserwatorsko-restauratorskie przy żebrach, należących do szkieletu słonia leśnego Palaeoloxodon antiquus, ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Koninie – prace prowadzone w Katedrze Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby UMK, pod kierownictwem prof. Piotra Niemcewicza i dr Aleksandry Gralińskiej-Grubeckiej oraz opieką merytoryczną Dagmary Frydychowicz.

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce organizowany jest od 2006 roku. Konkurs realizuje Fundacja Muzeów Wielkopolskich i od początku objęty jest stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Cztery Izabelle dla Konina


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)