Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.06.2021 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena: 1
1 0

Wystawa drewnianych dzieł sztuki w galerii CKiS Wieża Ciśnień

Konin 07.06.2021 11:12 (16 dni temu)

Wystawa drewnianych dzieł sztuki w galerii CKiS Wieża Ciśnień

Antoni Grabowski i Stanisław Kośmiński to dwaj absolwenci słynnej zakopiańskiej szkoły plastycznej im. Antoniego Kenara. Mają za sobą także studia artystyczne. Ale to miłość do drewna, jego traktowanie, połączyła ich na zawsze. Ich „Korespondencje” można było obejrzeć w galerii CKiS Wieża Ciśnień.


By umożliwić obejrzenie niezwykłych dzieł artystów z dwóch pokoleń, organizatorzy wystawy przedłużyli ją aż o tydzień. Warto było, gdyż przed widzem malował się widok podwójny - starannie przygotowanej ekspozycji i niezwykłego obrazu, który zawsze daje drewno. Drewno - które w zależności od podejścia artysty - jest ciepłe i piękne. A „korespondowanie” za jego pośrednictwem to naprawdę wielka umiejętność i wielka radość.

Widać to w każdej z prac Antoniego Grabowskiego i Stanisława Kośmińskiego. A skojarzenia rzeźbiarzy przy wykorzystaniu każdego z drewnianych klocków są przewspaniałe. Drewno - za te opiekę i czułość - odwdzięczyło się przepięknymi trójwymiarowymi eksponatami, które chce się dotknąć. Wręcz posmakować.

Źródło i fotografie: www.konin.pl

Wystawa drewnianych dzieł sztuki


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)