Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena: 1
1 0

Dzieciaki w Centrum: wiosna i muzyka

15.03.2021 22:52

Najmłodszych widzów czeka mnóstwo wspaniałej zabawy już 21 marca. To będzie nowa, wiosenna odsłona projektu Dzieciaki w Centrum. 


Projekt Dzieciaki w Centrum Koniński Dom Kultury i Kino Centrum organizują wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest promocja kina wśród dzieci i młodzieży, przybliżanie osiągnięć twórców filmowych oraz wzmacnianie świadomości związanej ze znaczeniem filmów w naszym życiu. 


W niedzielę, 21 marca, po długiej przerwie, zapraszamy do Kina Centrum na ten wyjątkowy projekt młodych widzów oraz ich rodziców i opiekunów. 


Zaczniemy o 14.00 od najnowszej produkcji studia Disney/Pixar ,,Co w duszy gra”. Film właśnie otrzymał Złote Globy za najlepszy film animowany oraz za najlepszą muzykę. Reżyserem jest Pete Docter, zdobywca dwóch Oscarów za filmy animowane ,,W głowie się nie mieści” oraz ,,Odlot”. 


Film opowiada historię nauczyciela muzyki Joe Gardnera, którego największą pasją jest jazz. Jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Joe jest zdeterminowany, by powrócić do ziemskiego życia i usilnie próbuje udowodnić, jak wspaniałe są uroki ludzkiej egzystencji. Przy okazji znajduje odpowiedzi na wiele życiowych pytań. W filmie istotną rolę odgrywa wspaniała muzyka, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w warsztatach dla dzieci, które odbędą się tuż po seansie. 


Warsztaty będą miały atmosferę muzyczno-wiosenną. W końcu odbędą się pierwszego dnia wiosny! Spotkanie w małych grupach poprowadzą instruktorzy z Konińskiego Domu Kultury: Marta Merdzińska, Grzegorz Ambroziak i Dominik Karbowski. 


W czasie gdy dzieci będą brały udział w warsztatach, rodzice wrócą do kina, by obejrzeć film ,,Nomadland” w reżyserii Chloe Zhao. Produkcja zdobyła już szereg nagród: Złote Globy za najlepszy film dramatyczny i najlepszą reżyserię, Złotego Lwa dla najlepszego filmu na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji czy Złote Żaby w konkursie EnergaCAMERIMAGE. Teraz film ma szansę na Oscara.


,,Nomadland” to adaptacja głośnej, reportażowej prozy Jessiki Bruder opisującej prawdziwą historię. Bohaterką filmu jest 60-letnia Fern (w tej roli znakomita Frances McDormand), która opuszcza swoje miasteczko w Nevadzie po tym, jak zamknięto tam fabrykę i nie ma żadnej pracy dla mieszkańców. Pakuje dobytek do starego vana i rusza w podróż po Ameryce utrzymując się z dorywczych prac. Z czasem dołącza do wspólnoty współczesnych nomadów – ludzi żyjących ,,w drodze”, bez stałego miejsca zamieszkania. 


Na warsztaty organizowane podczas Dzieciaków w Centrum można się już zapisywać w Impresariacie pod numerem tel. 63 211 31 33 wew. 29. 


Warsztaty są bezpłatne, prosimy jedynie, by dzieci przyniosły swoje kredki (ze względu na obostrzenia sanitarne).


Bilety na filmy: 13 zł. 
Dzieciaki w Centrum
Niedziela, 21 marca


14.00 – film dla dzieci ,,Co w duszy gra” (czas. 1 godz. 46 min)


16.00 – warsztaty dla dzieci


16.00 – film dla rodziców ,,Nomadland” (czas. 1 godz. 48 min)


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)