Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena: 1
1 0

Krzysztof Zalewski wystąpi w KDK

15.03.2021 22:44

Krzysztof Zalewski wystąpi w KDK

Krzysztof Zalewski wystąpi w Konińskim Domu Kultury 9 kwietnia. Konin znalazł się na trasie koncertowej promującej najnowszy album artysty ,,Zabawa”.


- Płyta jest taneczna i nieco mroczna, acz bardziej taneczna niż mroczna. Nocna. To taniec na koniec świata – tak ,,Zabawę" widzi jej twórca. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

 

Podczas koncertu w Koninie usłyszymy na pewno ,,Wszystko będzie dobrze” czy ,,Annuszka”, czyli single z najnowszej płyty Zalewskiego. Nie zabraknie utworu ,,Miłość Miłość” z płyty ,,Złoto” czy męskograniowego hitu ,,Początek”.

 

Dotychczasowe osiągnięcia Krzysztofa Zalewskiego złożyły się na dwa Fryderyki w 2018 roku w kategoriach Nowe Wykonanie za album ,,Zalewski śpiewa Niemena” oraz Kompozytor Roku – nagrodę Krzysztof Zalewski odebrał razem z Dawidem Podsiadło za utwór ,,Początek”.

 

Zapraszamy na dwa koncerty 9 kwietnia o 18.00 i 21.00. Bilety w cenie 135 zł można kupić w kasie KDK lub przez stronę internetową www.kdk.konin.pl. Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym.

 

Krzysztof Zalewski wydał debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - zaraz po wygranej „Idola” w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął – ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie.

 

Uzbrojony w te do świadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”. To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce.

 

Rok 2016 to nowa odsłona - płyta „Złoto” - najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa  płyta Krzysztofa Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym - jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek”, który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń.

 

Kolejny singiel „Kurier”, który powstał do filmu Władysława Pasikowskiego również okazał się dużym przebojem.

 

Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album ,,Zabawa”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)