Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena: 1
1 0

Kobiety w Strefie K

09.03.2021 23:54

Kobiety w Strefie K

Portrety kobiet autorstwa młodych plastyków z Atelier KaDKa zaprezentowano w Strefie K Konińskiego Domu Kultury. Na wystawie oglądać można 39 prac wykonanych przez dwudziestu siedmiu artystów. Wernisaż odbył się w przeddzień Dnia Kobiet (7 marca).


Prace przygotowano w różnych technikach. Namalowano je ołówkiem, suchymi pastelami, flamastrem i akwarelami.


- Obrazy wyglądają jak fotografie – mówią zwiedzający wystawę.


To fakt. Przyglądając się obrazom dostrzegamy narysowany każdy z osobna włos. Młodzi plastyce wiele uwagi, przy tworzeniu obrazów, poświęcili nie tylko twarzom modelek, ale także podkreślili ich strój, nakrycie głowy czy biżuterię.


- Podkreślić chcę fakt, że młodzi twórcy rozwijają się. Porównując ich prace, te sprzed roku i obecne, powiem tylko jedno: jestem zachwycona ich pracami – podkreśla Katarzyna Mijakowska, opiekun Atelier KreDKa.


Na wystawie ,,Kobiety” można oglądać 39 prac. Ich autorami jest dwudziestu siedmiu młodych artystów. Najmłodsi mają po 10 lat, najstarsi to uczniowie szkół średnich. Wśród nich są osoby, które po raz pierwszy prezentują swoje prace na wystawie zbiorowej, są jednak i tacy, których obrazy doceniane są na konkursach.

Kobiety w Strefie K
Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)