Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 28.02.2021 r. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Ocena:

MOK - Zbudujmy razem wystawę! Ekspozycja modeli z klocków LEGO®

26.01.2021 20:57

MOK - Zbudujmy razem wystawę! Ekspozycja modeli z klocków LEGO®

Klocki LEGO to jedna z najbardziej kultowych zabawek w historii. Po 70 latach obecności w naszych domach zmieniają się, jednocześnie stale utrzymując swój wyjątkowy charakter i niepowtarzalny wygląd. Budowanie z klocków to wspaniała zabawa, która nie tylko pobudza wyobraźnię, ale wpływa na sprawność manualną i koordynację wzrokową. Tworzenie wymarzonej konstrukcji daje mnóstwo radości, uruchamia cierpliwość i kreatywność. Dla wielu miłośników duńskie klocki mają wymiar nie tylko materialny, ale i sentymentalny. LEGO dba o to, by każdy niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie i zbudować swój niepowtarzalny świat.


Widząc zamiłowanie do tych małych, plastikowych cegiełek, Muzeum Okręgowe w Koninie chce stworzyć  wystawę. - Obiekty pozyskiwać będziemy kierując się metodą open call, której głównym założeniem jest otwarta współpraca z wystawcami modeli zbudowanych z klocków LEGO. Jeśli posiadasz własne modele klocków, to wydarzenie jest skierowane właśnie do Ciebie - tłumaczą muzealnicy.

 

Zapraszamy twórców i twórczynie do zgłaszania swych projektów  do 12.03.2021 r. Wernisaż wystawy odbędzie się 1.04.2021 r. w budynku muzealnego spichlerza.

 

Regulamin wystawy oraz kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie internetowej

www.muzeum.com.pl.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)