Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.05.2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Ocena: 1
1 0

Integracja Ty i Ja w Kinie Centrum

02.11.2020 22:32

Integracja Ty i Ja w Kinie Centrum

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja po raz kolejny zagości w Kinie Centrum. Na filmy zrealizowane przez osoby niepełnosprawne oraz filmy poświęcone życiu i twórczości osób niepełnosprawnych zapraszamy 4 i 5 listopada. Główna odsłona festiwalu odbywa się w Koszalinie, gdzie obok pokazów filmowych organizowane są także spotkania z twórcami i osobami pracującymi z osobami ze szczególnymi potrzebami.


Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego goście festiwalu, osoby z niepełnosprawnością – artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jesteśmy festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.


W latach 2003 – 2019 w ramach festiwalu pokazano niemal 700 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata. Statuetki Motyla w konkursie filmowym otrzymały takie obrazy jak „W stronę morza” (reż. Alejandro Amenábar), „Motyl i skafander” (reż. Julian Schnabel), „Nietykalni” (reż. Olivier Nakache, Eric Toledano), „Dziewczyna z szafy” (reż. Bodo Kox), „Chce się żyć” (reż. Maciej Pieprzyca) czy „Nasza klątwa” (reż. Tomasz Śliwiński). Co roku gościmy w Koszalinie aktorów, reżyserów, scenarzystów, krytyków filmowych, wykładowców, ludzi kultury i mediów.
Festiwal współpracuje z instytucjami, fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami i osobami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Małe Festiwale Ty i Ja odbywają się w ponad trzydziestu miejscowościach Polski organizują lokalni animatorzy kultury, a festiwalowe filmy wyświetlają kina studyjne w kilkunastu największych miastach, w tym także w Koninie.

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja
Kino Centrum
4 i 5 listopada, godz. 9.00
Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

 

Program


4 listopada, godz. 9.00


Moje piękne miasto (My Beautiful City), reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min.
Na Górze Tyrryry (On the Top Tyrryry), reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min.

 

5 listopada, godz. 9.00


Uścisków twoich mi potrzeba (I Need the Handshakes), reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min. 
Niewinność (Innocence), reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min. 
Zobaczyć niepodległość (To See Independence), reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min.
Żyłam z tobą (I lived a Life with You), reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min
Co zdarzy się jutro (What Happens Tomorrow), reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)