Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 30.10.2020 r. Imieniny: Edmunda, Klaudiusza

Ocena:

„Ptaków Śpiew”

Kleczew 15.10.2020 13:22 (15 dni temu)

„Ptaków Śpiew”

Uczennicaj szkoły w Kleczewie brązową medalistką Wojewódzkiego Konkursu „Ptaków Śpiew”


Konkurs składał się z 3 etapów, w sumie do konkursu przystąpiło 123 uczniów z całego województwa ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy stopień konkursu polegał na rozpoznawaniu głosów 25 polskich ptaków w czasie 70 minut. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice z naszej szkoły Patrycja Wiśniewska i Jessica Teodorczyk. Do stopnia drugiego zakwalifikowali się uczestnicy, którzy osiągnęli wynik minimum 21 punktów na 25 możliwych. Dziewczęta wykazały się niebywałym słuchem, jednak do etapu kolejnego tylko jednej z nich udało się zakwalifikować. Patrycja uzyskała wynik 25 punków na 25 możliwych, Jessica uzyskała 17 punktów, co jest wysokim wynikiem ale niewystarczającym do kwalifikacji. Drugi stopień konkursu, zgodnie z regulaminem poległ także na wykazaniu się umiejętnością rozpoznawania śpiewu i odgłosów ptaków polskich poprzez platformę e-learningową moodle. Dodatkowo w tym etapie konkursu należało wykazać się wiedzą o rozpoznanych gatunkach oraz umiejętnością używania terminów i określeń opisujących cechy dźwięku, charakter, rodzaj i składniki usłyszanej melodii.

 

Patrycja Wiśniewska -reprezentująca naszą szkołę do konkursu przygotowywana była pod kierunkiem Marzeny Fedorowicz - nauczycielki biologii, natomiast wsparciem merytorycznym w kwestiach służyła pani Katarzyna Głukowska-nauczycielka muzyki. Patrycja Wiśniewska z naszej szkoły była jedyną reprezentantką szkół z powiatu konińskiego w tym konkursie.

 

Rozstrzygnięcie etapu drugiego uplasowało Patrycję w zaszczytnym gronie laureatów i medalistów konkursu. W dniu 1 października 2020 odbył się trzeci etap finałowy, gdzie pojawili się uczniowie i uczennice najbardziej wrażliwi na dźwięki, muzykę i piękno otaczającej nas przyrody. Konkurs i gala podsumowująca maiły miejsce w gmachu Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczestnicy za osiągnięte wysokie wyniki w konkursie zostali udekorowani medalami, odznakami oraz dyplomami przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W trzecim etapie finałowa 14-stka uczniów odpowiadała przed publicznością na pytania w trzech rundach.

 

Patrycja Wiśniewska otrzymała brązowy medal wręczany przez obecnego na uroczystości Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)