Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 30.10.2020 r. Imieniny: Edmunda, Klaudiusza

Ocena:

Transatlantyk w Koninie

15.10.2020 12:23 (15 dni temu)

Transatlantyk w Koninie

lmowa kolacja w Marinie Gaj, spotkanie z reżyserem Marcinem Koszałką oraz pokaz jego filmu „Czerwony pająk” - taki był pierwszy dzień konińskiej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ,,Transatlantyk". Drugiego dnia spotkaliśmy się w Kinie Centrum oraz Kinie Oskard Kameralnie (9-10 października 2020).


W gościnnych progach Mariny Gaj, rozmowę z reżyserem Marcinem Koszałką poprowadził Andrzej Moś, reżyser i opiekun Amatorskiego Klubu Filmowego ,,Muza" w Konińskim Domu Kultury. Marcin Koszałka jest doktorem habilitowanym sztuki filmowej, autorem zdjęć do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych oraz reżyserem filmów fabularnych i dokumentalnych. Opowiadał o swoich pierwszych filmach oraz pracy nad ,,Czerwonym pająkiem", który był jego debiutem reżyserskim. Po spotkaniu i kolacji widzowie obejrzeli film inspirowany historią Karola Kota, mordercy z Krakowa.


Drugiego dnia Festiwalu ,,Transatlantyk” w Koninie zaprosiliśmy widzów na bezpłatne seanse do Kina Centrum, gdzie wyświetliliśmy film ,,Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego oraz do Kina Oskard Kameralnie na ,,Asystentkę” Kitty Green.


W tym roku Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu ,,Transatlantyk” towarzyszyło hasło ,,Transformacja - przebudzenie czy tylko wstrząs".


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)