Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 30.10.2020 r. Imieniny: Edmunda, Klaudiusza

Ocena: 1
1 0

Jarzębinki. To już 20 lat

Malanów 07.10.2020 14:08 (23 dni temu)

Jarzębinki. To już 20 lat

W lipcu 2020 roku minęło 20 lat odkąd w przestrzeni kultury gminy Malanów pojawił się zespól ludowy Jarzębinki. Zespół, który do dzisiejszego dnia uświetnia swoimi występami wszystkie uroczystości gminne oraz reprezentuje naszą gminę na przeglądach i festiwalach regionalnych, zyskując uznanie jury i sympatię publiczności.


zieląc się swoją pasją do śpiewania Jarzębinki zawsze miały w sercach to, co dla Nich najważniejsze: kultywowanie folkloru i lokalnej kultury ludowej. Równie często dzieliły się z widzami swoimi zdolnościami aktorskimi, dozując dużą dawkę humoru w autorskich przedstawieniach kabaretowych. Swój kunszt aktorski zaprezentowały także na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu czy w inscenizacji malanowskiego wesela z lat 30-tych.

 

Podczas jubileuszu kierownik zespołu Anna Kłodawska wspominała: - Gdy w 2000 roku powstał nasz zespół by wystąpić na festynie folklorystycznym w Dziadowicach nikt nie podejrzewał że przetrwamy 20 lat i aktywnie będziemy brali udział we wszystkich uroczystościach gminnych, a także w przeglądach i festiwalach regionalnych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)