Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 25.10.2020 r. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Ocena:

Mikromusic wystąpił w Koninie

24.09.2020 20:50 (31 dni temu)

Mikromusic wystąpił w Koninie

To był świetny koncert i bardzo udany kulturalny wieczór. W niedzielę, 20 września w Konińskim Domu Kultury wystąpił zespół Mikromusic. Wydarzenie wpisało się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie.
 


Mikromusic to jeden z najpopularniejszych zespołów Polsce. Gra muzykę określaną jako avart pop lub art pop. W jego twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.

 

W niedzielę w KDK widać było, że po czasie zamknięcia instytucji kultury ze względu na pandemię, mieszkańcy miasta są spragnieni kulturalnych doznań i stęsknieni za koncertami na żywo. Występ Mikromusic dostarczył wszystkim wielu fantastycznych emocji i miejmy nadzieję, że rozbudził kulturalne potrzeby koninian.

 

Zespół wystąpił w składzie akustic trio: Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa i uraczył publiczność ogromną dawką dobrej muzyki oraz znanymi przebojami jak m.in. „Takiego chłopaka”, „Dom”, „Najlepsza”, „Tak mi się nie chce” czy „Syrena”. Warto dodać, że Mikromusic został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – „Fryderyków” w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Podczas koncertu w Koninie Natalia Grosiak zapowiedziała premierę nowej płyty zespołu, która odbędzie się 25 września 2020. Nowy, już siódmy, studyjny krążek zatytułowany będzie „Kraksa”.

 

Koncert Mikromusic wpisał się w jubileusz 50-lecia Konińskiego Domu Kultury. Przed nami jeszcze jubileuszowa gala połączona z koncertem jazzowym Chojnacki/Miguła Contemplations. To wydarzenie kończące świętowanie jubileuszu odbędzie się w KDK 23 października.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)