Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 12.08.2020 r. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Ocena: 1
1 0

Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

20.07.2020 21:37 (22 dni temu)

Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Sierpień to czas Dobrych Filmów na Bulwarze Nadwarciańskim. Już po raz siódmy Miasto Konin i Koniński Dom Kultury zapraszają do kina w plenerze. Widzowie zobaczą trzy filmy: „Fantastyczna kobieta", „Kafarnaum" i „Pozycja obowiązkowa".  Seanse rozpoczną się 1, 8 i 15 sierpnia o godz. 21.30. Na projekcje w amfiteatrze przy CKU na Bulwarze Nadwarciańskim wstęp jest bezpłatny.


- Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim to już sierpniowa tradycja w naszym mieście - mówi Zenona Sroczyńska, kierownik wydziału kultury Urzędu Miejskiego - Staramy się wybierać dwa trudniejsze tytuły i kończyć nieco lżejszym seansem. W tym roku postawiliśmy na dwa dramaty: chilijski "Fantastyczna kobieta" i libańsko-francusko-amerykański "Kafarnaum".

 

Pierwszy z nich to historia Mariny, której dużo starszy partner trafia do szpitala. Kobieta musi stawić czoła jego rodzinie oraz służbie zdrowia. Ten film zobaczymy 1 sierpnia, kolejne spotkanie już 8 sierpnia i właśnie wtedy obejrzymy opowieść o 12-letnim chłopcu. Zain mieszka w zaniedbanej części Bejrutu i pozywa swoich rodziców za to, że się urodził.

 

- Cykl zakończymy komedią z doborową obsadą - "Pozycja obowiązkowa", w której dobiegające sześćdziesiątki przyjaciółki spotykają się co miesiąc, by porozmawiać o przeczytanych książkach. Gdy kolejną z nich jest "50 twarzy Greya", panie w trakcie lektury nabierają ochoty na romanse i przygody. Serdecznie zapraszam w sierpniu na bulwar! – dodaje kierownik Sroczyńska.  Na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny. Pokazy odbędą się z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Koncert Organowy Jotto Giotto Dimitrow Mikromusic w Koninie!