Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 01.12.2020 r. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Ocena:

Wieża Ciśnień zaprasza do środka

18.05.2020 16:42

Wieża Ciśnień zaprasza do środka

Galeria CKiS Wieża Ciśnień znów otwarta dla publiczności! Od 19 maja można osobiście zobaczyć wystawę. Na widzów czeka intersujące malarstwo poznańskiej artystki Grażyny Kielińskiej. Oczywiście wejście do salonu wystawienniczego odbywać się będzie w określonych warunkach sanitarnych.


Galeria przy ul. Kolejowej 1a jest otwarta od wtorku do piątku w g. 10.00-18.00, w soboty od 10.00 do 14.00. Po wejściu do obiektu udostępnione zostaną rękawiczki jednorazowe oraz płyn dezynfekcyjny. Odwiedzający muszą pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości i noszeniu maseczek. W Galerii poruszać się może maksymalnie 7 osób.

 

Co czeka na widzów? Subtelne i refleksyjne malarstwo z cyklu „Epopeja różu” Grażyny Kielińskiej. Prace są swoistą kontynuacją twórczego namysłu znanego z poprzednich cykli, opartego z jednej strony na porządku nauki i kultury, z drugiej zaś na porządku tajemnicy istnienia, absolutu. 

 

Ponownie w „Epopei różu” odnajdziemy sylwetkę człowieka zatopioną w nieokreślonej przestrzeni, w której ślady istnienia odczytać można również w figurach geometrycznych, liniach ciągłych, przerywanych, równoległych i krzyżujących się. Ze świata rzeczy widzialnych odnajdziemy symbol kolumny, ziarna, kamienia.

 

Grażyna Kielińska pracą twórczą zajmuje się od ukończenia w 1991 r. Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Oprócz sztuki plastycznej zafascynowała ją poezja. Pisze od 14 roku życia. Pierwsze teksty opublikowała w pracy dyplomowej i były one dopełnieniem jej obrazów. Wiersze towarzyszyły także pracom malarskim, które zamieszczała w katalogach przy okazji organizowanych wystaw. Teksty opublikowano m.in. w Almanachu Klubu Literackiego poznańskiego CK „Zamek”, Kwartalniku Okolica Poetów i Protokole Kulturalnym.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)