Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 01.12.2020 r. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Ocena:

KDK zaprasza do sieci

04.05.2020 19:59

KDK zaprasza do sieci

Kultura przeniosła się do sieci. Koniński Dom Kultury podjął to wyzwanie i aktywnie działa w Internecie. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, gdzie codziennie proponujemy wiele artystycznych działań. 


Muzyka, taniec, plastyka, film – to wszystko można znaleźć na Facebooku Konińskiego Domu Kultury. Każdego dnia proponujemy bardzo ciekawe artystyczne działania. Od rana zachęcamy wszystkich do ruchu. Poranne rozgrzewki prowadzą instruktorzy tańca z Konińskiego Domu Kultury: Marta Merdzińska, Ania Cherniei, Jacek Szczepankiewicz, Bboy Ryba Grzegorz Ambroziak, Dariusz Intrys. Są to rozgrzewki zawierające elementy różnych stylów tanecznych: tańca ludowego, disco dance, tańca współczesnego, towarzyskiego i breakingu. W naszych działaniach w sieci nie brakuje akcji plastycznych. Razem z Katarzyną Mijakowską zapraszamy do wirtualnego Atelier KreDKa, gdzie instruktorka prowadzi krótkie, ciekawe lekcje rysunku. Jesteśmy znani z wielkiej miłości do filmów i to, że na razie Kino Centrum nie działa, nie oznacza, że porzuciliśmy to gorące uczucie. Kuba Przerwa z Kina Centrum ma dla państwa zawsze ciekawe propozycje filmowe, ze szczególnym naciskiem na kino europejskie, które jest nam szczególnie bliskie z racji tego, że nasze kino należy do elitarnej sieci Europa Cinemas. Jednym z ważnych elementów naszych działań jest prezentacja filmów, które znajdują się w archiwach Konińskiego Domu Kultury. Andrzej Dusza i Zdzisław Siwik prezentują magazyny kulturalne, dzięki którym możemy przypomnieć sobie ważne momenty w historii naszego miasta. Andrzej Moś kierujący Amatorskim Klubem Filmowym Muza w Konińskim Domu Kultury zachęca z kolei do obejrzenia filmów zrealizowanych w klubie na przestrzeni lat. Propozycją, która szczególnie przypadła naszym odbiorcom do gustu są lekcje na żywo z instruktorką Anią Cherniei. Transmisje rozpoczynają się na Facebooku o 18.00 w poniedziałki, środy i piątki i są to pełne 45 minutowe lekcje tańca towarzyskiego dostępne dla każdego zainteresowanego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się podstawowych kroków salsy, bachiaty, cha-chy, jive’a. Kolejnym projektem, który cieszy się dużym zainteresowaniem jest ,,Muzyka na weekend”. Jest to przestrzeń do prezentacji dla muzyków z Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum, z zespołu Agharta i innych zaprzyjaźnionych z Konińskim Domem Kultury artystów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyków do współpracy przy tym projekcie. 


Oprócz tych stałych działań podejmujemy również inne wspólne wyzwania na poważnie i na wesoło, pokazując, że jesteśmy razem, mimo że daleko od siebie. Promując hasło #zostańwdomu robimy wszystko, by ułatwić mieszkańcom Konina i okolic dostęp do kulturalnych wydarzeń. Zachęcamy do odwiedzania strony Konińskiego Domu Kultury na Facebooku i czerpania z naszych kulturalnych propozycji. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)