Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 02.07.2020 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ocena:

Lektury w czasie zarazy. Książki na weekend.

Konin 13.03.2020 16:27

Lektury w czasie zarazy. Książki na weekend.

W niepokojącej i niespodziewanej sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy widzę dwa plusy. Po pierwsze większość z nas będzie miała możliwość przypomnieć sobie (a może nawet się zorientować) co w życiu jest ważne, co jest mniej ważne, a co jest w ogóle nieważne. Myślę, że diametralnie zmieni się nasza hierarchia wartości. Po drugie ci, którzy znaleźli się na „koronaurlopie”, czyli uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, muzealnicy, filharmonicy itd. będą mogli (przebywając - zgodnie z zaleceniami lekarzy - w domu) poświęcić wolny czas lekturze książek.
     Żeby ułatwić Wam wybór podpowiadam jakie pozycje znajdują się obecnie na szczytach list bestsellerów. 

 

     Na topie jest oczywiście Remigiusz Mróz. Jego kryminalne serie z komisarzem Frostem, Joanną Chyłką, czy Sewerynem Zaorskim oraz trylogia Parabellum cieszą się niesłabnącą poczytnością. Na 25 marca zaplanowano premierę najnowszej książki autora z cyklu przygód niepokornej adwokat Joanny Chyłki pt. „Ekstradycja”.


      Polki zaczytują się w powieściach pisarki, kosmetyczki i celebrytki Blanki Lipińskiej („365 dni”, „Ten dzień”, „Kolejne 365 dni”). Fani jej twórczości twierdzą, że to brawurowe i polskie połączenie „Ojca chrzestnego” i „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Czy powieści Blanki Lipińskiej to dobra lektura na czas pandemii? Nie wiem. Może i tak.


      Oczywiście niesłabnącym zainteresowaniem czytelników cieszą się wszystkie książki naszej noblistki Olgi Tokarczuk. Czytelnikom rozpoczynającym przygodę z twórczością Pani Olgi proponuję pierwsze jej powieści: „Podróż ludzi księgi”, „E.E.”, „Prawiek i inne czasy” oraz „Dom dzienny, dom nocny”.


       Rodzicom i opiekunom najmłodszych, którzy nudzą się w domach polecam książkę Ewy Sajek wydaną staraniem oficyny GREG pt. „100 zabaw”. To doskonała pozycja dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Zadania i zabawy ułożone są tematycznie. W poszczególnych działach książki znajdują się labirynty, łamigłówki, łączenie elementów, szukanie różnic, zabawy logiczne. Treść ułożona jest w kolejności od zadań najprostszych do najtrudniejszych. Z pomocą tej książki może choć na jakiś czas uda się oderwać najmłodszych od telewizora i komputera.

 

Życzę spokoju ducha, zdrowia i przyjemnej lektury.

 

Jacek Wiśniewski (kontakt z autorem - mawi@mawi.konin.pl)

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Mirella von Chrupek Diorama. Palaeoloxodon antiquus Lato w kinie Wróciło wakacyjne kino pod gwiazdami Koniński Dom Kultury rusza z projektem ,,Od folkloru do breakingu”