Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 29.02.2020 r. Imieniny: Lecha, Lutomira

Ocena:

DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM

Koło 10.02.2020 12:24 (19 dni temu)

DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM

Dzięki propozycji burmistrza Krzysztofa Witkowskiego i decyzji Rady Miejskiej, dawne widokówki naszego miasta powiększyły zasoby Muzeum Technik Ceramicznych. Gromadzona i nabywana w kraju i zagranicą przez kilkanaście lat przez Pana Roberta Krysztofowicza kolekcja 197 pocztówek została zakupiona za dotację celową dla muzeum z budżetu miasta.


Dla zilustrowania jak interesujące są widokówki dawnego Koła, prezentujemy jedną z nich. Możemy na niej zobaczyć kamieniczki obecnej ul. Mickiewicza (wtedy nosiła ona nazwę ul. Kaliska) - naprzeciwko kolskiej fary, sprzed ponad stu lat. Ciekawostką jest nieistniejący już dom z facjatką, który widzimy po prawej stronie i wieżyczka na jednej z kamienic pośrodku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Tak nam dzisiaj do twarzy Pamiętajmy o Alfredzie Wierusz-Kowalskim Jacek Skrycki stworzył rodzinny album fotograficzny Czesława Freudenreicha Urodziny Szymona Pawlickiego Jubileuszowa wystawa w KDK Udany spektakl Młodzieżowego Teatru Muzycznego Wyniki festiwalu English Singin Chrystus frasobliwy jako fenomen w sztuce polskie Kino przestępne Kobiece kino z niespodziankami