Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena:

Malinowa Stanisławy Celińskiej

Konin 10.02.2020 12:10

Malinowa Stanisławy Celińskiej

Charyzmatyczna i niepowtarzalna Stanisława Celińska wystąpi w lutym 2020 roku w Konińskim Domu Kultury. Koncert rozpocznie obchody roku jubileuszowego KDK.

 

Na koncert ,,Malinowa. Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko” zapraszamy 14 lutego o godz. 18.00.

 

Bilety już w sprzedaży.


Bilet na koncert to także znakomity prezent świąteczny, urodzinowy i walentynkowy. Warto więc kupić wejściówkę by podarować ją bliskiej osobie.

 

Premiera płyty „Malinowa”odbyła się w maju 2018 roku. Płyta, podobnie jak ,,Atramentowa” ukazuje Stanisławę Celińską w roli doskonałej pieśniarki. Pieśniarki, która przyciągnąć słuchacza i wprowadza go w kameralny nastrój.


W warstwie tekstowej materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenkiV napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę, aranżacje i produkcję, podobnie jak przy poprzednich płytach, odpowiedzialny jest Maciej Muraszko.


Twórcy płyty  „Malinowa…” Stanisława Celińska i Maciej Muraszko  otrzymali w tym roku  nagrodę muzyczną  Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka.


Bilety na koncert ,,Malinowa” do nabycia w kasie KDK w cenie 90 zł.
 
 
Stanisława Celińska 


Znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie.
W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym.


W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). Rola młodej Żydówki Niny, której rodzina została wymordowana w czasie wojny, o mały włos nie przyniosła jej nagrody aktorskiej na MFF w Cannes. W dekadzie lat 70-tych była jedną z największych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina i teatru.


W 1986 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1995 roku – uhonorowano ją nagrodą „Prometeusza” za ogół twórczości estradowej, w 2001 – nagrodą Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” za kreacje radiowe, a w 2002 otrzymała statuetkę Feliksa Warszawskiego oraz nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w „Oczyszczonych” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.


Wybitną twórczość komediową Celińskiej doceniono na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, przyznając jej statuetkę Melonika w 2007 roku.


Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie, m.in. podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem. Najnowsza płyta artystki pt. „Malinowa” ukazała się w maju 2018 r. i składa się w większości z autorskich tekstów, do których muzykę skomponował Maciej Muraszko. Laureatka nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka za album „Malinowa…”


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


WYSTAWA ,,KOBIECE WARIACJE” ONLINE Czytanie za karę. Książki na weekend. Premiera on-line zorganizowana przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Rozmowy Stanisława Sroczyńskiego. Książka na weekend.