Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 10.04.2020 r. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała

Ocena:

Seniorzy dla Miasta

Konin 10.02.2020 11:17

Seniorzy dla Miasta

Swoją energią mogliby oświetlić cały Konin. Mowa o śpiewających i recytujących seniorach z Konina, Sławska i Sompolna. Ich pasję, talent i radość ze śpiewania można było podziwiać podczas koncertu ,,Seniorzy dla Miasta”, który odbył się w niedzielę 9 lutego w Konińskim Domu Kultury.


Koncert daje możliwość przybliżenia mieszkańcom Konina działalności kulturalnej seniorów. Chóry oraz zespoły wokalne działające w mieście i powiecie swoimi występami  uświetniają uroczystości gminne i ponadlokalne, wpisując się na stałe w pejzaż kulturalny miasta i regionu. Wspólne śpiewanie to także wspaniała forma integracji i aktywizacji środowiska seniorów  w życiu społeczno-kulturalnym. Można powiedzieć, że to o ich recepta na pogodę ducha i radość życia, a także wspaniała okazja do dzielenia się z tej radości i przyjemności jaką niesie śpiew i muzyka i z innymi.

 

W koncercie ,,Seniorzy dla Miasta” wystąpili: Duet ,,Ona i On” w składzie: Maria Sarna i  Janusz Piechocki, Józef Mazurkiewicz, poeta, pisarz, rysownik, Janina Bednarska, gawędziarka z Sompolna, Zenon Kosmalski, akordeonista, zespół wokalny „TULIPAN” i zespół wokalny ,,JUTRZENKA” z Klubu Mieszkańców działającego przy Konińskiej Spółdzielni  Mieszkaniowej, chór ,,DOMINIUM” ze Sławska w gminie Rzgów oraz zespół wokalny ,,FANTAZJA” z Konińskiego Domu Kultury - gospodarz wieczoru. Seniorzy swoją pasję rozwijają pod okiem Hanny Wojdak, Sławomira Kaliszewskiego i Mirosława Grzanki.


Artyści zaprezentowali się w znanych i lubianych przebojach, takich jak: ,,Zielone wzgórza nad Soliną”, ,,Świat bez miłości”, ,,Kwiaty kocham i Ciebie”, ,,Kalifornia Blue” czy ,,Mój przyjaciel wiatr”. Koncertowi towarzyszyła wystawa obrazów Józefa Mazurkiewicza. Artysta zaprezentował na niej rysunki i szkice, które przedstawiają najpiękniejsze zakątki naszego miasta oraz miejsca, które dziś znamy już tylko z archiwalnych zdjęć.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytanie za karę. Książki na weekend. Premiera on-line zorganizowana przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Rozmowy Stanisława Sroczyńskiego. Książka na weekend.