Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 02.04.2020 r. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Ocena:

Muzeum Okręgowe w Koninie serdecznie zaprasza na nowe wydarzenia:

Konin 04.02.2020 09:48

 	 Muzeum Okręgowe w Koninie serdecznie zaprasza na nowe wydarzenia:

Dzieciaki – muzealniaki.

 

Dzieciaki na start! Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na cykl kreatywnych, kolorowych, edukacyjnych spotkań pod wspólną nazwą Dzieciaki-muzealniaki. W ramach comiesięcznych spotkań przez okrągły rok będziemy wspólnie bawić się, odkrywać, brudzić się i uczyć. Razem przekonajmy się, że na interakcję z kulturą nigdy nie jest zbyt wcześnie!


Dzieciaki-muzealniaki to inicjatywa skierowana do dzieci od urodzenia do lat 6 oraz ich rodziców. Zajęcia, łączące elementy sensoplastyki, muzyki, edukacji przez kulturę oraz etnografii, mają na celu wciągnięcie najmłodszych w świat kultury i pokazanie im, jak wspaniałą przygodą może być spotkanie z muzeum. Zajęcia będą odbywać się w pierwszy piątek każdego miesiąca (z wyjątkiem piątku, 1 maja), w dwóch grupach wiekowych. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 7 lutego pod hasłem „Muzealna maskarada. A w programie:

 

16:00-16:45 – Maluszki; zajęcia dla dzieci do lat 3, zabawy z balonikami, muzyczne podróże, przygotowanie masek.

 

17:00-17:45 – Starszaki; zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat, karnawałowa mapa świata, przygotowanie masek i ozdób karnawałowych.

 

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, które przyjmuje Dział Naukowo-Oświatowy: 63 242 75 99 (wew. 36, 11 lub 12). Koszt udziału w zajęciach to 15 zł i obejmuje dziecko wraz z rodzicem.

 

W dwupaku i w plecaku 

 

Zapraszamy na nowy cykl spotkań z kulturą, sztuką i historią, skierowany do rodziców małych dzieci oraz kobiet w ciąży. W dwupaku i w plecaku to oferta dla wszystkich tych, którzy mają poczucie, że posiadanie w rodzinie maleńkiego człowieka wyklucza ich z uczestnictwa w kulturze. Jest to również alternatywa dla tradycyjnego oprowadzania: zamiast jednej, wielogodzinnej wizyty w muzeum proponujemy serię spotkań, poświęconych poszczególnym muzealnym ekspozycjom. W ramach krótkiej wizyty w kameralnym gronie rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą wystawienniczą muzeum, nie rezygnując z czasu spędzanego z dzieckiem. Spotkanie skierowane jest do rodziców dzieci od urodzenia do trzeciego roku życia. W ramach spotkania odbędzie się oprowadzanie po wybranych, wskazanych wcześniej wystawach (zgodnie z grafikiem poniżej). Zachęcamy do zabrania chust lub nosideł.

 

Najbliższe spotkania:

 

4 kwietnia, godzina 15:00 lub 17:00 – zwiedzanie ekspozycji Słoń leśny… oraz Mamuty, nosorożce…

 

6 czerwca, godzina 15:00 lub 17:00 – zwiedzanie galerii malarstwa i wystawy biżuterii

 

Koszt: 12 zł od osoby dorosłej

 

I Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologi kulturowej

 

Muzeum Okręgowe w Koninie  serdecznie zaprasza na „I Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologi kulturowej”.

W programie:


Wykład pana Andrzeja Głaza „Kapliczki przydrożne Konina i okolic” 


Miejsce: sala edukacyjna Spichlerz Muzeum Okręgowe w Koninie


Godz. 15.00


Czas trwania: 40 min

 

Warsztaty: Czas wesela, czas swawoli. Karnawał w kulturach świata.

 

Warsztaty poświęcone tradycją karnawałowym w różnych kulturach świata. Kot urządza pogrzeb sardynki i gdzie obcina się krawaty? Który karnawał został wpisany na listę UNESCO? Czym są zapusty i co ma z nimi wspólnego koziołek? Dowiedz się tego i znacznie więcej, a na koniec wykonaj własną maskę karnawałową.


Miejsce: sala edukacyjna Spichlerz Muzeum okręgowe w Koninie


Godz. 16.00


Czas trwania: 90 min.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Palec w zupie. Książka na weekend WYSTAWA ,,KOBIECE WARIACJE” ONLINE Czytanie za karę. Książki na weekend. Premiera on-line zorganizowana przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie