Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 09.04.2020 r. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima

Ocena:

Piórkiem Józefa Mazurkiewicza

Konin 28.01.2020 08:50

Piórkiem Józefa Mazurkiewicza

Konin w rysunkach i szkicach Józefa Mazurkiewicza będzie można oglądać na wystawie w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. Wernisaż 9 lutego o godz. 15.00.


Wystawa będzie towarzyszyć tegorocznemu koncertowi ,,Seniorzy dla Miasta”. O 15.00 zapraszamy do Strefy K na wernisaż, a następnie o 16.00 w sali widowiskowej KDK rozpocznie się koncert.

 

W obrazach Józefa Mazurkiewicza odszukać można wyjątkowe miejsca, jak i te, których nie ma już w pejzażu naszego miasta. Józef Mazurkiewicz rysuje piórkiem i tuszem. Jak sam mówi, ważny jest każdy szczegół w jego pracach. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt rysunków, które przedstawiają historię Konina oraz miejsca, które dziś znamy już tylko z archiwalnych zdjęć. Wystawa jest efektem wieloletniej pracy artysty i dążenia do zachowania tego co przemija.

 

Józef Mazurkiewicz to nauczyciel, pedagog, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, pasjonat sztuk plastycznych, miłośnik poezji, laureat wielu nagród w konkursach poetyckich zarówno o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Autor dwóch książek: „Spacer po Kaliszu” i ,,Notatnik Kaliski”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


WYSTAWA ,,KOBIECE WARIACJE” ONLINE Czytanie za karę. Książki na weekend. Premiera on-line zorganizowana przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Rozmowy Stanisława Sroczyńskiego. Książka na weekend.