Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.04.2020 r. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Ocena:

Kamińskich kolędowanie w św. Wojciechu

Konin 27.01.2020 14:34

Kamińskich kolędowanie w św. Wojciechu

Tomasz Kamiński i jego 19-letni syn Jan Paweł zaśpiewali i zagrali znakomity koncert kolęd w kościele pw. Św. Wojciecha. W niedzielny wieczór (26 stycznia) byli gośćmi projektu Trzeźwienie przez kulturę” organizowanego od lat w tej parafii.


Tomasz Kamiński jest bardzo dobrze znany konińskiej publiczności. Ale okazało się, że na jego koncert w św. Wojciechu przyjechali fani także z innych miast. M.in. z Koła czy Zduńskiej Woli. I nie zawiedli się. Bo Kamiński to przecież bardzo uznana „firma” – współtwórca „Nocnej zmiany bluesa”, a dziś znakomity kompozytor i aranżer, ale przede wszystkim śpiewający poeta.

 

Obok więc staropolskich i bardziej współczesnych kolęd, śpiewanych wspólnie z widzami, zaprezentował własne starsze i zupełnie nowe kompozycje. Pochwalił się też synem – gitarzystą, który już dziś robi na słuchaczach ogromne wrażenie.

 

Niedzielny koncert tradycyjnie współfinansowany był przez Miasto Konin i Parafię św. Wojciecha, a jego organizatorami byli tygodnik Adalbertus i diecezjalny duszpasterz trzeźwości.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:



Najczęściej przeglądane informacje:


Czytanie za karę. Książki na weekend. WYSTAWA ,,KOBIECE WARIACJE” ONLINE Premiera on-line zorganizowana przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Rozmowy Stanisława Sroczyńskiego. Książka na weekend.