Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena:

NARODOWA PERŁA GRUZJI

Konin 24.01.2020 08:57 (31 dni temu)

NARODOWA PERŁA GRUZJI

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino.


Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry.

To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.


Zapraszamy już 13.02.2020r. O godz. 19. 00 do Auli PWSZ w Koninie ul. Popiełuszki 4


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Malinowa Stanisławy Celińskiej Seniorzy dla Miasta Mieć pół kilo biżuterii Kobiety w społeczeństwie Polski średniowiecznej DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM Biblioteka Publiczna w Grodźcu już niebawem zmieni siedzibę Tak nam dzisiaj do twarzy Weź udział w XIV Lirycznych spotkaniach z Norwidem! Pamiętajmy o Alfredzie Wierusz-Kowalskim Jacek Skrycki stworzył rodzinny album fotograficzny Czesława Freudenreicha