Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.02.2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena:

Licheńskie inspiracje w Wieży Ciśnień

Konin 20.01.2020 13:32

Licheńskie inspiracje w Wieży Ciśnień

Kilkadziesiąt prac trzynastu artystów z całej Polski złożyło się na wystawę po kolejnym plenerze malarskim w Sanktuarium Lichańskim. Wernisaż odbył się w piątek (17 stycznia).


Od samego początku zwiedzający wystawę nie mają wątpliwości, gdzie znaleźli inspirację twórcy obrazów, instalacji i fotografii. Każda z prac ma swój specyficzny charakter i czytelną lokalizację – od ołtarza w bazylice, przez słynne schody prowadzące do niej i charakterystyczną bryłę świątyni, po „odciski stóp” z grąblińskiego lasu.

 

W wydanym z okazji wystawy katalogu piękny wstęp napisała red. Anna Dragan, podkreślająca wagę sacrum w artystycznej twórczości, światła odbijanego zarówno przez - historycznie związane z wiarą - przedmioty i obrazy, po te bardziej świeckie.

 

- Czym byłoby nasze życie, gdyby nie było nam dane światło i różaniec, czyli podpowiedzi, jak o światło prosić – pyta retorycznie autorka katalogowego wstępu.

 

Wystawa zatytułowana „Widzieć - plus, minus nieskończoność - wierzyć” czynna jest do 7 lutego. Warto ją zobaczyć


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Seniorzy dla Miasta Malinowa Stanisławy Celińskiej DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego 2020 Mieć pół kilo biżuterii Kobiety w społeczeństwie Polski średniowiecznej Biblioteka Publiczna w Grodźcu już niebawem zmieni siedzibę Weź udział w XIV Lirycznych spotkaniach z Norwidem! Tak nam dzisiaj do twarzy Jacek Skrycki stworzył rodzinny album fotograficzny Czesława Freudenreicha