Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.09.2020 r. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Ocena:

Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY!

Konin 16.01.2020 10:20

Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY!

W niedzielę, 26 stycznia o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbędzie się koncert znanego i lubianego muzyka, kompozytora i autora tekstów Tomka Kamińskiego.


Tomek Kamiński był współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Grał też z grupą Dżem. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite. Ten znakomity artysta jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami  tekstów, komponują muzykę i sami wykonują swoje pieśni. Od wielu lat przylgnął do niego również termin wykonawca muzyki chrześcijańskiej. Sam artysta nie kryje się ze swoją wiarą i w sposób jasny i klarowny podkreśla, że inspiracją do napisania tekstów i komponowania muzyki jest Bóg!

 

Wszyscy zapewne pamiętamy utwór, „Ty tylko mnie poprowadź”, który stał się prawdziwym przebojem. Płyty „Małe miłości”, „Anioły do mnie wysyłaj”, „Jaśmin”, „Muzyczne listy do młodych”, „Jeszua Ben Adonai”, „Krzyżacy”, „Dobro nieskończone” ( o ks. Jerzym Popiełuszce) rozchodziły się po koncertach „jak ciepłe bułeczki”. Wydał również płytę „Pieśni Na Wielki Post”, a także napisał dwie książki „Powołany Do Miłości” i „Żyć Czyli Kochać”. Przeszło dwa lata temu, wraz z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków jazzowych, Tomek nagrał kolejną, ósmą już płytę, zatytułowaną „Muzyka z Przesłaniem”. Na koncercie w Koninie artyście na gitarze towarzyszyć będzie Jan Paweł Kamiński. W programie znajdą się najpiękniejsze kolędy polskie, pastorałki autorstwa Kamińskiego oraz największe przeboje muzyka…

 

Koncert współfinansowany jest przez Prezydenta Miasta i Proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami koncertu są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”.

 

Wstęp wolny!


Anna Wysocka
Tygodnik „Adalbertus”


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Klaudia pokazała talent! Nieświęci święci, czyli „Artyści” Józefa Nowaka