Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 08.07.2020 r. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Ocena:

Noworoczny koncert na góralską nutę

władysławów 13.01.2020 13:09

Noworoczny koncert na góralską nutę

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r., sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie wypełniona była po brzegi widownią. Wszystko za sprawą odbywającego się tradycyjnie, jak każdego roku, Koncertu Noworocznego, którego gwiazdą była Kapela Sarpacka.


Gości powitała Wójt Gminy Elżbieta Klanowska, która podkreślała, że rok 2020 jest wyjątkowy – chociażby dlatego, że to w tym roku przypada 100. rocznica urodzin papieża Polaka, Świętego Jana Pawła II. Pani Wójt złożyła wszystkim noworoczne życzenia, a po jej wystąpieniu na scenie pojawili się goście z Beskidu Śląskiego, czyli Kapela Sarpacka. Muzycy kolędowali wspólnie z publicznością, a także zaprezentowali utwory nawiązujące do góralskich tradycji. 


Jeśli o tradycji mowa, to nieodłącznym elementem noworocznych koncertów we Władysławowie jest także wręczenie nagród w konkursie na wykonanie najpiękniejszych szopek bożonarodzeniowych. Poziom tegorocznej edycji zachwycił komisję konkursową, która postanowiła nagrodzić i wyróżnić wszystkich uczestników konkursu. W tym roku zgłoszono aż 29 szopek wykonanych przez dzieci i młodzież – od przedszkolaków po najstarszych uczniów szkół podstawowych.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Wróciło wakacyjne kino pod gwiazdami Lato w kinie Koniński Dom Kultury rusza z projektem ,,Od folkloru do breakingu” Nowa publikacja o Lądzie