Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.02.2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena: 1
1 0

Konin narysowany

Konin 19.12.2019 08:49

Konin narysowany

We wtorkowy wieczór (17 grudnia) w Galerii 3D Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż rysunków Józefa Mazurkiewicza. Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt prac, które przedstawiają najstarszą część naszego miasta oraz miejsca, które dziś znamy już tylko z historycznych fotografii.


Józef Mazurkiewicz to twórca, który doskonale porusza się zarówno w sztukach plastycznych, jak i poezji, często łącząc obie pasje. Wystawa to efekt kilkunastu lat pracy i dążenia autora do zachowania tego co przemija. Stąd jego obrazy fary czy ratusza. Ale także starego dworca PKP, uroczych podwórek i zaułków naszej starówki.

 

Wagę takich działań, podejmowanych przez pasjonatów, serdecznie gratulując twórcy, podkreślił zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. Tego wieczoru Józef Mazurkiewicz zebrał wiele zasłużonych gratulacji. Sam ze swadą i znawstwem opowiadał o poszczególnych rysunkach, prezentował też maszynopisy swoich prac oraz wydane już książki.

 

Wystawa „Konin w rysunkach i szkicach Józefa Mazurkiewicza” czynna jest przez najbliższe tygodnie, a jej powstanie możliwe było dzięki bardzo owocnej współpracy portalu „Głos Koniński” i Młodzieżowego Domu Kultury. Uświetnił ją duet „Mini i Max” złożony ze skrzypka Mirosława Grzanki i pianisty Sławomira Kaliszewskiego


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Seniorzy dla Miasta Malinowa Stanisławy Celińskiej DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego 2020 Mieć pół kilo biżuterii Kobiety w społeczeństwie Polski średniowiecznej Biblioteka Publiczna w Grodźcu już niebawem zmieni siedzibę Weź udział w XIV Lirycznych spotkaniach z Norwidem! Tak nam dzisiaj do twarzy Jacek Skrycki stworzył rodzinny album fotograficzny Czesława Freudenreicha