Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 15.08.2020 r. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Ocena: 1
1 0

Jubileusz 10- lecia Zespołu Wokalnego TuliBabki.

tuliszków 02.12.2019 13:40

Jubileusz 10- lecia Zespołu Wokalnego TuliBabki.

Zespół wokalny TuliBabki obchodzi w tym roku Jubileusz 10-lecia. W dniu wczorajszym odbył się uroczysty koncert podsumowujący 10- letnią działalność zespołu.


TuliBabki to zespół wokalny, który powstał i działa przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie. Od samego początku prowadzi go i nim dyryguje Joanna Gogulska. Występuje on na uroczystosciach i imprezach, które odbywają się na terenie naszej gminy i poza nią. 

 

TuliBabki krzewią muzykę ludową, ukazując róznorodność  świata pieśni i piosenki. W repertuarze mają pieśni XVII- wieczne, popularne utwory muzyki ludowej i rozrywkowej, między innymi piosenki Cz. Niemena, M. Grechuty, G. Ciechowskiego. TuliBabki występowały z wieloma znanymi artystami: z Tadeuszem Woźniakiem, Jerzym Połomskim, Eleni, Pawłem Orkiszem czy też z Justyną Majkowską. 

 

Niedzielna uroczystość była podsumowaniem dziesięcioletniej działalności zespołu oraz zwieńczeniem  projektu "Nasza Wieś naszą wspólną sprawą", w ramach którego w okresie ostatnich dwunastu tygodni, odbywały się warsztaty wokalne w świetlicy wiejskiej w Ogorzelczynie. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Mikromusic w Koninie! 5 lat Letniej Filharmonii Parkowej. Zaproszenie na