Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 09.08.2020 r. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Ocena: 3
3 0

Debiuty -plebiscyt publiczności

Konin 01.12.2019 10:54

Debiuty -plebiscyt publiczności

Film „Supernova”, fabularny debiut Bartosza Kruhlika, wygrał Plebiscyt Publiczności 29. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. 


W tegorocznym Przeglądzie widzowie zobaczyli pięć debiutów fabularnych: „Fighter” w reż. Konrada Maximiliana, „Supernova” Bartosza Kruhlika, „(Nie)znajomi) w reż. Tadeusza Śliwy, „Dzień czekolady” w reż. Jacka Piotra Bławuta i „Ukryta gra” – film wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego. Andrzej Moś, twórca i koordynator DEBIUTÓW, sumował: - Wprawdzie na tegoroczne DEBIUTY nie udało się sprowadzić wszystkich tytułów planowanych (o pokazach tak naprawdę decyduje polityka dystrybutorów), to sądzimy, że pokazane dzieła były wszechstronne, dla widzów różnych pokoleń, bo mieliśmy wśród debiutów także film dla bardzo młodych filmów, dla miłośników mocnego kina psychologicznego, gatunkowego. A to, że na projekcjach było tak wielu widzów świadczy, że przeglądy filmowe jak DEBIUTY, są potrzebne w kulturalnym krajobrazie Konina.

 

Publiczność w głosowaniu przyznała Nagrodę Publiczności filmowi „Supernova” w reż. Bartosza Kruhlika. Dodajmy, że reżyser, razem z Markiem Braunem, dla którego rola w tym filmie była debiutem w obrazie fabularnym, po projekcji filmu spotkali się z konińską publicznością.

 

Tegorocznym DEBIUTOM towarzyszyły też prezentacje pięciu filmów twórców uznanych: „Piłsudski” w reż. Michała Rosy, „Boże Ciało” w reż. Michała Komasy, „Obywatel Jones” Agnieszki Holland i – na zakończenie 29. Przeglądu - „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reż. Macieja Pieprzycy. Była też premiera filmu dokumentalnego „Doktor Piotr” w reż. Zdzisława Siwika.

Andrzej Dusza


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jotto Giotto Dimitrow Koncert Organowy Mikromusic w Koninie!