Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 06.07.2020 r. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ocena:

Nagrodzone monodramy

Konin 13.11.2019 13:15

Nagrodzone monodramy

Dwie nagrody i wyróżnienie zdobyli młodzi aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie podczas 21. Wielkopolskiego Konkursu na Monodram, który odbył się na scenie kleczewskiego kina „Zachęta”.


Jedną z dwu nagród otrzymała Liwia Kasprzak prezentując monodram „Żeby wszyscy byli zadowoleni” na podstawie opowiadania Sylwii Plath. Przedstawienie opowiada historię dziewczynki skrzywdzonej przez kolegów niesłusznymi oskarżeniami i nie znajdującej wsparcia nawet w rodzinie.

 

Monodram Maćka Rogali, również zdobywcy nagrody, opowiadał o rozterkach ucznia, który zderzył się ze sprzecznymi i absurdalnymi postawami, jakie proponuje mu szkoła. Przedstawienie „Do szkoły” stworzone zostało na podstawie dowcipnego i pełnego absurdu opowiadania Sławomira Mrożka.

 

Trzeci – wyróżniony - monodram zatytułowany tajemniczo „Dziaderliada” został zagrany przez Monikę Wysokowicz. Za podstawę scenariusza posłużył wiersz Lewisa Carrolla z „Alicji po drugiej stronie lustra”, a zilustrowany został muzycznie fragmentami „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego.

 

Autorem wszystkich inscenizacji był instruktor z MDK Jarosław Sparażyński.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Mirella von Chrupek Diorama. Palaeoloxodon antiquus Wróciło wakacyjne kino pod gwiazdami Lato w kinie Koniński Dom Kultury rusza z projektem ,,Od folkloru do breakingu” Nowa publikacja o Lądzie