Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 06.12.2019 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Ocena:

Nagrodzone monodramy

Konin 13.11.2019 13:15 (23 dni temu)

Nagrodzone monodramy

Dwie nagrody i wyróżnienie zdobyli młodzi aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie podczas 21. Wielkopolskiego Konkursu na Monodram, który odbył się na scenie kleczewskiego kina „Zachęta”.


Jedną z dwu nagród otrzymała Liwia Kasprzak prezentując monodram „Żeby wszyscy byli zadowoleni” na podstawie opowiadania Sylwii Plath. Przedstawienie opowiada historię dziewczynki skrzywdzonej przez kolegów niesłusznymi oskarżeniami i nie znajdującej wsparcia nawet w rodzinie.

 

Monodram Maćka Rogali, również zdobywcy nagrody, opowiadał o rozterkach ucznia, który zderzył się ze sprzecznymi i absurdalnymi postawami, jakie proponuje mu szkoła. Przedstawienie „Do szkoły” stworzone zostało na podstawie dowcipnego i pełnego absurdu opowiadania Sławomira Mrożka.

 

Trzeci – wyróżniony - monodram zatytułowany tajemniczo „Dziaderliada” został zagrany przez Monikę Wysokowicz. Za podstawę scenariusza posłużył wiersz Lewisa Carrolla z „Alicji po drugiej stronie lustra”, a zilustrowany został muzycznie fragmentami „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego.

 

Autorem wszystkich inscenizacji był instruktor z MDK Jarosław Sparażyński.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO - KONCERT W KONINIE MUZEALNA MIKOŁAJKI 29. Debiuty rozpoczęte Debiuty -plebiscyt publiczności Koncert bardów Zapraszamy na kolędowanie Kapuściński w Koninie Starszy kustosz PiMBP w Kole została nagrodzona! Mieszkanka Tuliszkowa laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych Jubileusz 10- lecia Zespołu Wokalnego TuliBabki.