Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 13.11.2019 r. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Ocena:

Akademia Wyobraźni w Miejskim Domu Kultury w Słupcy

słupca 07.11.2019 09:52 (6 dni temu)

Akademia Wyobraźni w Miejskim Domu Kultury w Słupcy

Już po raz 6 w Miejskim Domu Kultury gościł Teatr Akademia Wyobraźni.


Spektakl pt. „Wędrówki Stasia” obejrzeli i wzięli udział  w warsztatach uczniowie klas I – V Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3

 

„WĘDRÓWKI STASIA” to przedstawienie marionetkowe w konwencji czeskiego teatru domowego zaadaptowanego na grunt polski. Zabawna i pouczająca historia o dobrym i odważnym chłopcu, który dzięki magicznemu podarunkowi chce zmienić świat na lepszy. Podczas wędrówki po świecie spotyka na swojej drodze różnych ludzi: dobrych i złych a nawet Diabła i samego Pana Jezusa.

 

Fabuła zaczerpnięta z opowieści ludowej przenosi dzieci do świata baśniowej przypowieści. Wspaniałe przedstawienie w konwencji czeskiego teatrzyku domowego grane w replice zabytkowego teatru z czeskiego muzeum lalek.

 

Teatr Akademia Wyobraźni  to nieinstytucjonalny teatr lalki i aktora założony i prowadzony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiej PWST. W swoim repertuarze posiada spektakle zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, duże i małe (największe lalki mają ponad 4 metry wysokości), dla dorosłych i dla dzieci. W swoich kreacjach  nawiązuje do tradycji teatru lalkowego ale nie stroni także od najnowocześniejszych poszukiwań teatru formy plastycznej.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino powraca do Sompolna DEBIUTY FILMOWE Kino w Pyzdrach - reaktywacja Kwiaty Bożeny Rychlewskiej w CKiS Z całym szacunkiem – to nie jest Złudzenie XII TRYPTYK ZADUSZKOWY „ NIE WSZYSTEK UMRĘ…” „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” BLUESONALIA SKOŃCZYŁY ĆWIERĆ WIEKU ZBIERAJĄ NA PLENER LEM WEDŁUG ŁUCKIEGO W WIEŻY CIŚNIEŃ