Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.01.2020 r. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Ocena: 1
1 0

DEBIUTY FILMOWE

Konin 06.11.2019 09:08

DEBIUTY FILMOWE

 „Fighter”, „Supernova”, „(Nie)znajomi”, „Dzień czekolady” oraz „Ukryta gra” to reżyserskie pełnometrażowe debiuty, które zaprezentujemy w 29. Przeglądzie Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie (27 listopada – 30 listopada 2019). Debiutom filmowym towarzyszyć będzie koncert Wójciński/Szmańda Quartet i wystawa plakatów filmowych ze zbiorów Jacka Jaroszyka.


DEBIUTY są kolejną edycją cyklicznej imprezy filmowej, organizowanej w Koninie od 1985 roku (z przerwą w latach 1988-1995), poświęconej pełnometrażowym debiutom reżyserskim wyprodukowanym w Polsce oraz nowym i najnowszym filmom fabularnym. W tym roku Kinie Centrum (KDK) zaprezentujemy w czasie Przeglądu filmów: „Fighter” w reż. Konrada Maximiliana, „Supernova” w reż. Bartosza Kruhlika, „(Nie)znajomi” w reż. Tadeusza Śliwy, „Dzień czekolady” w reż. Jacka Piotra Bławuta (syna reżysera Jacka Bławuta) oraz „Ukryta gra” w reż. Łukasza Kośmickiego. W programie znajdą się także specjalne pokazy filmowe. Pierwszy to „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy. Obraz na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał aż dziesięć nagród, m.in. za reżyserię i za scenariusz. Film nagrodzono także na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Drugi z obrazów to „Obywatel Jones” (Mr. Jones) w reż. Agnieszki Holland, polsko-brytyjsko-ukraińska produkcja oparta na faktach: opowieść o młodym walijskim dziennikarzu, który w latach 30. jako jeden z pierwszych opisał Wielki Głód na Ukrainie. Film otrzymał Złote Lwy – Wielką Nagrodę tegorocznego FPFF w Gdyni. W czasie pokazów specjalnych zaprezentujemy także film Michała Rosy „Piłsudski”, „Słodki koniec dnia w reż. Jacka Borcucha oraz „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” w reż. Piotra Weycherta. Przy okazji DEBIUTÓW chcemy zaprezentować także rezultaty pracy konińskich filmowców „Doktor Piotr”, najnowszy film Zdzisława Siwika, to dokument pokazujący dzieło doktora Piotra Janaszka, lekarza ortopedy, propagatora powszechnej i nowoczesnej rehabilitacji osób niepełnosprawnych w Polsce. Twórcy nowatorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Mielnicy nad Gopłem, którego głównym celem była integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Tradycyjnie będą także pokazy dla młodzieży szkół średnich (proponujemy „Piłsudski”, „Boże Ciało” i „(Nie)znajomi”) i podstawowych („Dzień czekolady”). Ciekawie, jak zawsze, zapowiadają się spotkania z twórcami filDEBIUTOM towarzyszyć będą także dwa dodatkowe wydarzenia artystyczne. Przez cały czas trwania Przeglądu można będzie oglądać w Strefie K wystawę plakatów filmowych. To dzieła z kolekcji Jacka Jaroszyka, który obiecał, że sięgnie do najstarszych polskich debiutów reżyserskich, jak choćby do plakatu anonsującego „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego. To będą prawdziwe rarytasy, przypominające znakomitą polską szkołę plakatu, będącą absolutnym przeciwieństwem dzisiaj królującego plakatu według wzorców amerykańskich. Drugim wydarzeniem będzie koncert Wójciński/Szmańda Quartet, który w tym roku wydał swoją drugą płytę „With all due respect”.

 

Zapraszając do udziału w DEBIUTACH informujemy, że wstęp na koncert
Wójciński/Szmańda Quartet będzie bezpłatny, ale na zaproszenia (można je
odbierać w impresariacie KDK).

 

Karnet na całe DEBIUTY kosztuje 40 zł,

karnet młodzieżowy – 15 zł,

bilet na pojedynczy film – 15 zł.

 


29. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie
27-30 listopada 2019


PROGRAM DEBIUTÓW


27 listopada 2019, środa
18.00 Wystawa plakatów filmowych ze zbiorów Jacka Jaroszyka
19.00 Koncert Wójciński/Szmańda Quartet


28 listopada 2019, czwartek
8.30 ,,Piłsudski” (107’) – reż. Michał Rosa, pokaz specjalny
11.00 „Boże Ciało” (115’) – reż. Jan Komasa, pokaz specjalny
16.00 „Fighter” (95’) – reż. Konrad Maximilian, DEBIUT
18.00 „Supernova” (78’) – reż. Bartosz Kruhlik, DEBIUT
20.00 ,,Słodki koniec dnia” (92’) – reż. Jacek Borcuch, pokaz specjalny


29 listopada 2019, piątek
8.30 „(Nie)znajomi” (103’) – reż. Tadeusz Śliwa, DEBIUT
11.00 „Dzień czekolady” (75’) – reż. Jacek Piotr Bławut, DEBIUT
16.00 „Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia” (108’) – reż. Piotr Weychert,


pokaz specjalny
18.00 ,,Ukryta gra” (95’) – reż. Łukasz Kośmicki, DEBIUT
20.00 „Boże Ciało” (115’) – reż. Jan Komasa, pokaz specjalny


30 listopada 2019, sobota
16.00 „Doktor Piotr” (28’) – reż. Zdzisław Siwik, PREMIERA
17.00 „Obywatel Jones” (119’) – reż. Agnieszka Holland, pokaz specjalny
19.30 Zakończenie 29. PPFF DEBIUTY – ogłoszenie wyników Plebiscytu


Publiczności na najlepszy debiut oraz pokaz specjalny filmu ,,Ikar. Legenda
Mietka Kosza” (119’) – reż.Macieja Pieprzycy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino w parafii Noworoczny koncert na góralską nutę Ferie zimowe w KDK Zaproszenie na przegląd Wyjątkowy koncert z okazji Walentynek zespołu IRA! Koncert ,,Seniorzy dla Miasta Struktury pejzażu Marcina Derdy Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY! Dzień Języka Hiszpańskiego w II LO Zapraszamy na Koncert Noworoczny