Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 02.06.2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Ocena:

Joanny Domagały rusałki i pazie

14.10.2019 16:13

Joanny Domagały rusałki i pazie

Do końca października w Centrum Kultury i Sztuki czynna jest wystawa, której wernisaż odbył się w piątkowy wieczór (11 października). Autorką obrazów, o wspólnym tytule „Rusałki i pazie” jest pochodząca z Warmii Wielkopolanka - Joanna Domagała.


Obrazy Joanny Domagały to dowód na to, że kobiety postrzegają świat trochę inaczej niż mężczyźni. Widzą go bardziej bogato. Bo czy facet skojarzył by błogosławiony stan swojej ukochanej, znajomej, krewnej z uosobieniem motyla? A jeszcze w dodatku z rodzaju rusałek i paziów... Dostrzegła to artystka, która sportretowała kilkanaście pań, które podjęły trud macierzyństwa - jak ładnie napisała w katalogu Krystyna Mikołajczak. Ale każdej z nich dopisała odrębnego motyla. Wyszło z tego zachwycające piękno momentu, tego krótkiego czasu gdy na świat przychodzi... najpiękniejszy motyl w każdej rodzinie.

 

Na wernisażu było tłoczno, a wśród gości nie zabrakło pań z obrazów. Chętnie stawały obok swoich „motylich” portretów, a towarzyszący im panowie dawno nie byli tak dumni.

Joanny Domagały rusałki i pazie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)