Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.02.2020 r. Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ocena:

Muzyczne Retro zawsze jest modne!

Koło 27.08.2019 17:37

Muzyczne Retro zawsze jest modne!

15 września o 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Kole przy Słowackiego 5, zaśpiewają Anna i Romuald Spychalscy oraz zaproszeni goście. Koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” to podróż  w czasie, w rytm szlagierów Foga, Bodo, Dymszy, Sempolińskiego, Ordonki i Pogorzelskiej. To spotkanie ze wspomnieniami, anegdotami i niezapomnianą muzyką.


Anna i Romuald Spychalscy zabierają Państwa do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. To wtedy zmieniła się moda, podkreślając kobiece wdzięki. W Polsce zabrzmiał jazz, a na parkiecie królowały fokstrot, tango i charlston. W kinach zaczęto wyświetlać filmy z dźwiękiem, a na ulicach pojawiły się pierwsze koktajlbary. To w okresie międzywojennym do polskiej kuchni trafiły kostki rosołowe oraz tuńczyk i sardynki w puszkach. To były czasy, w których jadło się dużo cukru i...  smalcu, a gardzono delikatesowymi wędlinami.
 
Dwudziestolecie międzywojenne to czas przemian, które dotknęły przede wszystkim obyczajowości, ale nie ominęły też kultury i sztuki, w tym muzyki. To czas wielkich kabaretów i rewii. To tam rodziły się największe przeboje; szlagiery, które do dziś nucą Polacy.
 
 Podczas koncertu w Miejskim Domu Kultury w Kole widzowie usłyszą m.in.: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sexappeal”, „Zimny drań”, „Nie kochać w taką noc”. Piosenki te znajdują się także na najnowszej płycie Anny i Romualda Spychalskich, która będzie do nabycia po koncercie.
 
Zapraszamy na wyjątkowy koncert, bo jak śpiewają artyści: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste, kiedyś dla wzruszeń będą pretekstem”. 15 września, godzina 16:30 MDK Koło.
 
Bilety na „Lata dwudzieste, lata trzydziste” są jeszcze w sprzedaży: kasa MDK ul. Słowackiego 5 tel. 63-2722847 oraz na kupbilecik.pl, biletyna.pl, ticketmaster.pl, Info i zamówienia zbiorowe: 518 166 869.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Seniorzy dla Miasta Malinowa Stanisławy Celińskiej DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania Powiatu Kolskiego 2020 Mieć pół kilo biżuterii Kobiety w społeczeństwie Polski średniowiecznej Biblioteka Publiczna w Grodźcu już niebawem zmieni siedzibę Weź udział w XIV Lirycznych spotkaniach z Norwidem! Jacek Skrycki stworzył rodzinny album fotograficzny Czesława Freudenreicha Tak nam dzisiaj do twarzy