REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.01.2020 r. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Ocena: 1
1 0

Dzieła lokalnego artysty w Miejskim Domu Kultury

Koło 15.07.2019 10:42

Dzieła lokalnego artysty w Miejskim Domu Kultury

W Galerii Jerzego Buszy i w holu na pierwszym piętrze w Miejskim Domu Kultury w Kole zainstalowana została nowa ekspozycja prezentująca bogatą twórczość Jana Maxa Brody-Brodeckiego. 


Jest to kolejna autorska wystawa dzieł, które wyszły spod ręki  artysty mieszkającego i tworzącego  w Kole.  Ołówek, kredka, piórko, stalówka, akwarela, grafika i olej – to tylko niektóre z prezentowanych technik.  W zbiorze prac zgromadzonych na wystawie, uwagę przykuwają autoportrety, a także malarstwo i rysunek abstrakcyjne.

Na wernisażu, obok znajomych, sąsiadów i przyjaciół, znaleźli się kolscy artyści oraz ludzie znający, ceniący i wspierający twórczość Jana Brodeckiego. Zwiedzający pytali o jego inspiracje, a także o obrazy, które nie znalazły się na pokazie. Świadczy to o tym, że dorobek twórcy jest im doskonale znany.  

Jan Max Broda Brodecki i organizatorzy zapraszają do zwiedzania tej ciekawej wakacyjnej ekspozycji, która obok walorów artystycznych wpisuje się w realizowaną przez Miejski Dom Kultury w Kole strategię promocji lokalnej twórczości.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino w parafii Noworoczny koncert na góralską nutę Ferie zimowe w KDK Zaproszenie na przegląd Wyjątkowy koncert z okazji Walentynek zespołu IRA! Koncert ,,Seniorzy dla Miasta Struktury pejzażu Marcina Derdy Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY! Dzień Języka Hiszpańskiego w II LO Zapraszamy na Koncert Noworoczny