Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 25.08.2019 r. Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Ocena:

Balkan Folk Festival Varna 2019

Kramsk 13.07.2019 12:08

Balkan Folk Festival Varna 2019

Młodzieżowa Orkiestra Dętej przy GOK i OSP w Kramsku brała udział w Międzynarodowym Balkan Folk Festival Varna 2019 w Bułgarii. Festiwal odbył  się w jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych Morza Czarnego, w Złotych Piaskach.


Muzycy  wzięli udział w dwóch przesłuchaniach konkursowych w „Festiwalowym i Kongresowym Centrum" w Varnie. Publiczność wysłuchała między innymi utworów: „Concerto D′amore" Jacoba De Hann, muzyki z filmu „Aladdin” w aranżacji Paula Jenningsa, "Blue Moon", „Caravan” oraz polski marsz "Ułański szyk". Orkiestrze towarzyszyła grupa taneczna mażoretek „Lazuria” z Kramska, prowadzona przez Michalinę Trawińską.

Balkan Folk Fest to jeden z największych festiwali w Europie, w którym uczestniczą zespoły folklorystyczne, orkiestry, chóry, oraz zespoły taneczne i wokalne. – Serdecznie dziękujemy Andrzejowi Nowakowi, wójtowi gminy Kramsk oraz Markowi Lidźbińskiemu, przewodniczącemu Rady Gminy Kramsk za wsparcie, dzięki któremu ten wyjazd był możliwy – w imieniu członków orkiestry mówi kapelmistrz Przemysław Domagalski.

Piękna impreza, piękne występy i piękna promocja talentów, umiejętności oraz naszej gminy. Dziękuję uczestnikom "wyprawy" za ogrom pozytywnych doznań których doświadczyłem będąc z Wami tych kilka dni.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Będzie wreszcie teatr w mieście Wrzesień zaczniemy klasycznie Jazz ponownie na bulwarze Zespoły z Białorusi Kolejne warsztaty pisania ikon Wystawa malarstwa i rysunku Justyny Pszczolińskiej Zapraszamy do Szczepidła