Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 27.05.2020 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

Piknik żeglarski Szantowo

Konin 10.07.2019 14:05

Piknik żeglarski Szantowo

Szanty, zabawy z węzłami i żeglarska przygoda na lądzie – to wszystko już 27 lipca na Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie.  Prezydent miasta Konina zaprasza na Piknik Żeglarski Szantowo. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów Mechanicy Shanty.


Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00 grami i zabawami żeglarskimi prowadzonymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, będą m.in. spacer pirata, kule pirata, wiązanie węzłów, przeciąganie liny i taklowanie czyli ubieranie optymista. Zabawy sensoryczne dla maluchów przygotuje Fundacja Konin Dzieciom. Na stoiskach tematycznych ustawionych przez Szkołę Podstawową nr 15 będzie można łowić rybki, pomalować buzie, przebrać się za żeglarzy albo piratów i zrobić sobie zdjęcia. Nie zabraknie rebusów i zagadek o tematyce żeglarskiej i malowania palcami morskich obrazków.

 

O 18.00 na scenie pojawi się pierwszy zespół: siedmioosobowa, żeńska grupa AQUA Marina z Gliwic. Później wystąpią lubiani i często oklaskiwani w Koninie Mechanicy Shanty. Zespół na żeglarskiej scenie jest już ponad 30 lat. Podczas koncertu publiczność z pewnością zanuci z grupą takie utwory jak „Dziki włóczęga” czy „Irlandzki wędrowiec”.

 

Organizatorzy imprezy to: Miasto Konin, Koniński Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Żeglarski PAK KWB, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Koniński Dom Kultury, Klub Żeglarski Spinaker, LOT Marina, Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie, Koniński Klub Kajakowy i Sportów Wodnych.

 

 

PIKNIK ŻEGLARSKI SZANTOWO

27 lipca 2019

Godz. 17.00

Bulwar Nadwarciański


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Wirtualna Noc Muzeów 2020 ''Imitacje i inne naśladownictwa kamieni szlachetnych'' Muzeum Okręgowe w Koninie Wieża Ciśnień zaprasza do środka Zapowiedzi muzealne