Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.01.2021 r. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Ocena:

XIII Festiwal Sztuki Tradycyjnej

Konin 26.06.2019 18:28

XIII Festiwal Sztuki Tradycyjnej

Zespoły folklorystyczne z kilku krajów świata zaprezentują się 24 sierpnia na skwerze przed Konińskim Domem Kultury. Na Festiwal Sztuki Tradycyjnej zaprasza poznańskie Towarzystwo Poligrodzianie.


Festiwal Sztuki Tradycyjnej zyskał spore uznanie wśród mieszkańców całej Europy. W lipcu 2012 Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, podjęła decyzję o przyznaniu patronatu UNESCO Festiwalowi Sztuki Ludowej, co świadczy o randze organizowanego wydarzenia. Projekt organizowany przez Stowarzyszenie Poligrodzianie, wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Gniezna oraz Starostwo Powiatowe, także Urząd Miejski Konina. Wydarzenie to na stałe już zagościło w Poznaniu, Gnieźnie, Szreniawie (gmina Komorniki) i Koninie.
 
W tym roku Festiwal Sztuki Tradycyjnej rozpocznie się 22 sierpnia w Poznaniu. W Koninie 24 sierpnia zespoły prezentować się będą w centrum miasta, na skwerze przed KDK. Uczestnictwo w festiwalu zapowiedziały: Grupa Tańca Ludowego „Janj” z Bośni i Hercegowiny, „The Ballet Raices de Colombia” złożony z Kolumbijczyków mieszkających w Kanadzie, Zespół Tańca Ludowego „FONÓ Üllés” z Węgier, Międzynarodowa grupa taneczna „Hai la joc” i Orkiestra Ferdivedûnsje z Holandii, Grupa taneczna „Joy” z Serbii, Zespół folklorystyczny „Lelija” ze Słowacji i rumuński dziecięcy zespół folklorystyczny „Doruletul”.
 
XIII Festiwal Sztuki Tradycyjnej
24 sierpnia, godz. 17.00
skwer przed KDK
wstęp wolny


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)