Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 23.01.2020 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 1
1 0

W św. Wojciechu wybrzmi fingerstyle

Konin 24.06.2019 08:40

W św. Wojciechu wybrzmi fingerstyle

W najbliższą niedzielę,  30 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha wystąpi znakomity gitarzysta młodego pokolenia Jan Pentz. Koncert jest ostatnim przed wakacjami i kończy kolejny, dziewiąty już rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę”.


Janek Pentz to gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych. Zdobył I miejsce na V Poznańskiej Wiośnie Gitarowej 2015, I Miejsce na Morrison Acoustic Challenge 2015 oraz I Miejsce na Fingerstyle Feeling Festivalu 2015. Jego suportów na polskiej trasie Tommy'ego Emanuela zazdrościli najlepsi polscy gitarzyści. Sam Emanuel był zachwycony grą młodego gitarzysty! Jako muzyk bardzo ceni sobie nagranie z rosyjskim gitarzystą Igorem Presnyakovem.

      19 marca ukazał się jego autorski album “Eternity”. Technika, którą wykorzystuje w swojej twórczości nazywana jest fingerstyle. Muzyk nazywa ją sposobem myślenia o muzyce. - To sposób zapożyczony od muzyków klasycznych – jak sam podkreśla.  Komponowali swoje dźwięki wzorując się na utworach symfonicznych.

      Na pytanie: co dla niego jest najważniejsze w muzyce – odpowiada: „Nazywam to relacją między nadawcą i odbiorcą artystycznej wiadomości. Muzyka to akt, który będzie pozostawał niepełny, jeśli nie dotknie istoty artystycznej ekspresji. Często po koncercie pytam sam siebie, czy udało mi się wyrazić na tyle głęboko i intensywnie, by słuchacze nie przyjęli treści powierzchownie, lecz odnaleźli muzykę głęboko w sobie i wynieśli ją z sali, zabrali to coś ze sobą, by następnie – w formie uśmiechu, dobrego słowa, cierpliwości, wyrozumiałości czy pogody ducha – przekazać to swoim bliskim czy też innym osobom, z którymi się zetkną. Rozumiem to jako swego rodzaju sens muzyki, podstawę jej bytu. […] Chcę grać tak długo, jak to możliwe. I to tak, by przestrzeń dookoła czynić wciąż odrobinę piękniejszą.”

      Koncert odbywa się w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, który współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus i diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Wstęp wolny!

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino w parafii Lotniczy koncert kolęd W Muzeum Okręgowym sięgają do korzeni Noworoczny koncert na góralską nutę Moje pierwsze wyjście do kina Ferie zimowe w KDK Zaproszenie na przegląd Koncert ,,Seniorzy dla Miasta Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY! Struktury pejzażu Marcina Derdy