Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 23.01.2020 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 1
1 0

Jazz na Konkursie Piosenki Literackiej

Konin 12.06.2019 11:35

Jazz na Konkursie Piosenki Literackiej

Czołówka polskiego jazzu wystąpi podczas 9 Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Literackiej w Muzeum Okręgowym w Gosławicach ‼️ Na koncert już w najbliższą niedzielę o godz. 20 zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.


Gwiazdami wieczoru, a także jurorami w konkursie będą Zbigniew Książek oraz Marek Stryszowski, lider zespołu Electric Shepard. Obok muzyków pojawi się również czołówka polskiego jazzu – Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Sławek Berny.

O artystach
Zbigniew Książek

Autor tekstów piosenek m.in. Michała Bajora, Zbigniewa Wodeckiego, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchy czy zespołu Brathanki, współpracownik Piwnicy pod Baranami.

Marek Stryszowski
Twórca Electric Shepard, saksofonista, wokalista i kompozytor, który po rozstaniu się z legendarnym Labolatorium założył swoją nową formację muzyczną stylistycznie nawiązującą do Word Music.

Krzysztof Ścierański
Muzyczny samouk. Obecnie grywa z Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Republika, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Bernard Maseli
Polski muzyk, wibrafonista, kompozytor, pedagog, realizator nagrań, wirtuoz gry na instrumencie. Od 2006 członek międzynarodowej grupy The Colors (Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Paul Wertico).

Sławek Berny
Polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby. W latach 1990-2000 występował w zespole Marka Grechuty, od 1992 współpracuje z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, od 1993 z Grzegorzem Turnauem, od 1994 jest artystą Piwnicy pod Baranami.
W Koninie artyści będą promować najnowszą płytę pt. “Black Percheron” . Nie brakuje na niej kompozycji rytmów afrykańskich, bałkańskich podziałów rytmicznych, harmonii Bliskiego i Dalekiego Wschodu, polskiej muzyki ludowej i amerykańskiego jazzu.
Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o 16.00, natomiast koncert laureatów i gwiazd zaplanowano na 20.00. WSTĘP WOLNY! Zapraszamy !


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino w parafii Lotniczy koncert kolęd W Muzeum Okręgowym sięgają do korzeni Noworoczny koncert na góralską nutę Moje pierwsze wyjście do kina Ferie zimowe w KDK Zaproszenie na przegląd Koncert ,,Seniorzy dla Miasta Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY! Struktury pejzażu Marcina Derdy