Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 23.01.2020 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 1
1 0

Podaruj wiersz

Słupca 12.06.2019 08:49

Podaruj wiersz

Słupecka biblioteka publiczna zaprasza do udziału w I ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta i Biblioteki Narodowej pt. „Podaruj wiersz”. Akcja będzie trwała do 1 października 2019 r. Zapraszamy serdecznie do odręcznego przepisania przez siebie wiersza i podarowania go komuś, dla kogo może to być bardzo ważne. Specjalne karty papeterii z rysunkami Herberta dostępne są w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy. Gest ofiarowania poezji jest formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję.


Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla akcji.

Co należy zrobić, aby aktywnie uczestniczyć w akcji? Wystarczą 4 kroki:

  1. Zdecyduj komu podarujesz wiersz;
  2. Sięgnij po książkę z poezją i wybierz wiersz – pamiętając, że wybierasz go dla konkretnej osoby (weź więc po uwagę, co ta osoba przeżyła, w jakiej jest sytuacji, co może być dla niej ważne);
  3. Odręcznie przepisz wybrany wiersz – możesz też dodać coś od siebie: dedykację, komentarz, datę, podpis;
  4. Podaruj przepisany wiersz osobie, dla której został wybrany – pamiętaj jednak, że nie każdy może samodzielnie odczytać odręcznie napisany tekst, komuś takiemu wiersz warto głośno przeczytać (dotyczy to zwłaszcza osób starszych i małych dzieci).

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino w parafii Lotniczy koncert kolęd W Muzeum Okręgowym sięgają do korzeni Noworoczny koncert na góralską nutę Moje pierwsze wyjście do kina Ferie zimowe w KDK Zaproszenie na przegląd Koncert ,,Seniorzy dla Miasta Z ANIOŁAMI ZAŚPIEWAJMY! Struktury pejzażu Marcina Derdy