Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena: 1
1 0

Festiwalowy piątek pełen emocji!

Konin 08.06.2019 08:04

Festiwalowy piątek pełen emocji!

- Festiwal jest super, atmosfera jest świetna, podoba nam się, że jest tak kolorowo i wesoło – mówią młodzi uczestnicy 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Wydarzenie w Koninie jest dla nich wielkim wyzwaniem, ponieważ każdy chciałby wystąpić na wielkiej scenie podczas Koncertu Galowego, ale to również międzynarodowa integracja i po prostu dobra zabawa.


Co roku na Festiwal do Konina przyjeżdżają młodzi zdolni wokaliści i tancerze z całej Polski i Europy. Tym razem są u nas reprezentanci 15 krajów. Do występu przygotowują się od wielu miesięcy. To, co widzimy na scenie to efekt intensywnych treningów, często ciężkiej pracy, bez której nawet największy talent nie jest w stanie się rozwinąć.

Dla uczestników prezentacja na festiwalu jest oczywiście najważniejsza, ale to nie wszystko co oferuje młodym artystom spotkanie w Koninie. To przede wszystkim międzynarodowa integracja, to radość, uśmiech i świetna zabawa. To również nauka i możliwość obserwowania jak rozwijają się poszczególne zespoły, jakie nowe rozwiązania, pomysły i idee wprowadzają instruktorzy.

Uczestnikom Festiwalu proponujemy również sporo atrakcji. Mogą wybrać się na basen i kręgielnię w Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym Rondo, do Trampolandii, Fabryki Wrażeń, wyjechać na wycieczkę do Muzeum Okręgowego w Gosławicach. Przypomnijmy, że w czwartek wszyscy bawili się na koncercie Michała Szpaka, a w piątek uczestniczyli w ognisku i dyskotece nad jeziorem.

Sobota to finał Festiwalu i Koncert Galowy, który co roku jest niesamowitym widowiskiem. Po raz pierwszy w historii konińskiego Festiwalu odbędzie się on na ogromnej, profesjonalnej scenie na konińskiej starówce. Jej budowa trwała dwa tygodnie, a już jutro stanie się miejscem wielkiego show!

W sobotę od rana na scenie będą trwały próby do Koncertu Galowego. O 17.40 spod Konińskiego Domu Kultury wyruszy korowód, w którym pójdą uczestnicy Festiwalu. Przejdą ulicami miasta aż do konińskiej starówki. Przed Mostem Toruńskim przywita ich prezydent Konina, Piotr Korytkowski. O 18.15 rozpocznie się wręczanie festiwalowych nagród: wyróżnień oraz Aplauzów w poszczególnych kategoriach.

Przypomnijmy, że jeden z laureatów Festiwalu Piosenki otrzyma nagrodę od Delphy Records. Będzie to skomponowanie i wyprodukowanie autorskiej piosenki wraz z dystrybucją cyfrową na Spotify, Tidal i innych platformach streamingowych!

Koncert Galowy wystartuje o 19.00. Poprowadzi go Tomasz Kammel. Wokalistom w wieku 9-16 lat będzie towarzyszyć Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Pawła Zielaka. Na koniec poznamy zwycięzców Grand Prix w piosence i tańcu.

40. Festiwal zakończy pokaz fajerwerków i tradycyjnie wspólne wykonanie hymnu imprezy ,,Wpadnij do Konina”.

J. Sypniewska

fot K.Nowak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Centrum Kultury i Sztuki - Noc Kultury Andrzej Tomaszewski x 100 Trwają zapisy na warsztaty muzyczne z pARTyzantem!