Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.09.2019 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena:

Wielkie czytanie na stadionie

Turek 05.06.2019 13:12

Wielkie czytanie na stadionie


Setki dzieciaków wzięły dzisiaj udział w happeningu zorganizowanym w ramach projektu „Z książką można wiele”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku.


Celem projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat. Akcja „Cały powiat czyta dzieciom” polegała na ustanowieniu rekordu w największej licznie czytających w jednym miejscu. A wszystko to pod hasłem „Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli”.

Happening na stadionie 1000-lecia poprowadził Jacek Sulkowski ze Stowarzyszenia „Przystań”. Na murawie stadionu zasiadły dzieci: ze żłobka, z przedszkoli i ze szkół. Wszystkie zostały uwiecznione na pamiątkowej fotografii wykonanej z drona. Następnie burmistrz Romuald Antosik, radna Elżbieta Niespodziańska, Prezes Stowarzyszenia „Przystań” Maria Kur-Sulkowska, oraz dyrektorzy miejskich szkół podstawowych: Elżbieta Pokojowa z SP1, Maria Kukulska z SP4 i Zdzisława Kośla z SP5, przeczytali dzieciom kilka wierszy Juliana Tuwima, m.in. „Lokomotywę” i „Zosię Samosię”.

Gościem specjalnym happeningu był Łukasz Wierzbicki – pochodzący z Turku autor książek dla dzieci, promotor czytelnictwa i ambasador Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dziecio


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Centrum Kultury i Sztuki - Noc Kultury Andrzej Tomaszewski x 100 Trwają zapisy na warsztaty muzyczne z pARTyzantem!