Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.09.2019 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Ocena: -1
0 1

Improwizacje

Konin 23.05.2019 12:13

Improwizacje

W środę (22 maja) rozpoczął się 26. Jazz Festiwal Jazzonalia 2019. Zainaugurowały je - w gościnnych progach auli organizatora - piąte już Makroregionalne Prezentacje i Warsztaty Improwizacji Jazzowych dla uczniów średnich szkól muzycznych.


Prezentacje otworzyli Krzysztof Pydyński - dyrektor PSM I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego i zastępca dyrektora CKiS – Robert Kuciński. Natomiast w jury zasiedli: dr hab. Grzegorz Nagórski z AM w Katowicach - przewodniczący oraz członkowie - dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant z AM w Poznaniu, dr Maurycy Wójciński z AM we Wrocławiu oraz pedagog PSM mgr Paweł Zielak.

W szranki stanęło dwanaścioro młodych muzyków z Konina, Kutna i Poznania. Byli wśród nich pianiści, gitarzyści, saksofoniści i klarnecista. Towarzyszyła im sekcja rytmiczna w składzie: Michał Wróblewski - fortepian, Szymon Wieczorkiewicz - bas i Marek Jakubowski - perkusja.

Po przesłuchaniach konkursowych odbyły się bardzo interesujące warsztaty, prowadzone przez jurorów, a Paweł Zielak omówił poszczególne prezentacje.

Tego samego dnia ogłoszono wyniki prac jurorów, a nagrody - ufundowane przez Starostwo Konińskie - wręczyły Ewelina Rapeła ze SP w Koninie i dyrektor CKiS w Koninie Justyna Kałużyńska.

Pierwsze miejsce zdobył gitarzysta Krzysztof Szymenderski z POSM II st. w Poznaniu, drugie także gitarzysta - z konińskiej PSM - Wojciech Oliński, a trzecie gitarzystka basowa Katarzyna Schmidt-Przeździecka, także z POSM II st. w Poznaniu. Przyznano także dwa wyróżnienia, które trafiły do saksofonistów - Rafała Jakubowskiego z Konina i Tomasza Rasska z Poznania.

Prezentacje zakończył koncert laureatów. Partnerem Jazzonaliów 2019 jest Miasto Konin.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Centrum Kultury i Sztuki - Noc Kultury Andrzej Tomaszewski x 100 Trwają zapisy na warsztaty muzyczne z pARTyzantem!