Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 27.05.2019 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena: 1
1 0

Uroczyście w Dworku Zofii Urbanowskiej

Konin 16.05.2019 15:45 (11 dni temu)

Uroczyście w Dworku Zofii Urbanowskiej

Konferencja prasowa z udziałem zastępcy prezydenta Konina Witolda Nowaka, autorki najnowszej biografii Zofii Urbanowskiej - dr Barbary Kosmowskiej i autorki wstępu do niej - prof. zw. dr hab. Joanny Papuzińskiej z Uniwersytetu Warszawskiego, a także dyrektora MBP Henryka Janaska poprzedziła główne uroczystości urodzinowo-imieninowe, które odbyły się w środowe popołudnie (15 maja).


„Na służbie u Kopciuszka” wydana została w Roku Zofii Urbanowskiej, obchodzonego w naszym mieście, przez Wydawnictwo Setidava MBP w Koninie i łódzkiego Wydawnictwa Literatura. To jak do tej pory, po pracy doktorskiej autorki biografii, najbardziej obszerna książka traktująca o honorowej obywatelce Konina.

Po konferencji odbyło się spotkanie z mieszkańcami promujące książkę. Autorki opowiadały o pracy nad nią i swoich fascynacjach niezwykłą kobietą, którą była Zofia Urbanowska. Towarzyszyła tym opowieściom muzyka w wykonaniu uczniów i nauczycieli PSM im. Ignacego J. Paderewskiego w Koninie oraz bardzo interesujące wystawy - zafascynowanego naszą rodaczką malarza i akwarelisty Kazimierza Białkowskiego oraz prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznego w Kościelcu.

Biografię autorki można było nabyć także w dworku wraz z autografami autorek. Była też okazja do obejrzenia ogrodu, który radykalnie zmienił swoje oblicze. Tradycyjnie nie zabrakło pysznego urodzinowo-imieninowego tortu.

Dodajmy, że jest to kolejna "jubileuszowa" publikacja po książce Jacka Wiśniewskiego i MAWI p.t. " Znakomitość".


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Sukces Filipa Pacześnego I Szkoły Muzycznej w Koninie Deszcz nagród konińskich recytatorów Wystawa fotograficzna Mateusza Matysiaka Gabrysia Wszędybył zaśpiewa z Kiljańskim! Krzysztof Zanussi w Koninie Atelier KreDKa podsumowało artystyczny rok Improwizacje Mosty,mosteczki... 27 razy Tak Barbara Krafftówna i wzdychulce