Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.05.2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ocena:

Coś dla młodych i starszych fanów muzyki

Turek 10.05.2019 10:17

Coś dla młodych i starszych fanów muzyki

Dla wszystkich. Jesteś młody czy dojrzały wiekiem – dla nas bez znaczenia. Zapraszamy wszystkich którzy chcą przypomnieć sobie lub zacząć swoją przygodę z muzyką !


„Dziadek do gramofonu” to projekt aktywizujący osoby w każdym wieku, mający nacelu stworzenie warunków do rozwijania osobistych zainteresowań w obszarze płyty winylowej oraz naukę miksowania muzyki czyli dopasowywania dwóch utworów muzycznych pod względem ich tempa i charakteru tak, aby przejścia między nimi były jak najbardziej płynne i przyjemne dla słuchacza. DJ używa mixera i dwóch gramofonów. Projekt jest skierowany do osób, które raz jeszcze chciałyby się przenieść do czasów starych dyskotek i wcielić w rolę prezentera muzycznego. Motywem przewodnim projektu jest płyta winylowa.


26.05.2019 godz. 11.00 Browarna 13

Informacje Tel. 604240274, email. biuro@sule.pl

Cykl warsztatów:

1. Prelekcja - wykład (historia DJ-ingu, płyt winylowych, gramofonów), zajęcia zapoznawcze. (26.05.2019) (czas trwania 1,5 godziny).
2. Poznanie sprzętu - czyli poznanie każdego przycisku w gramofonie, mikserze, żeby móc w pełni obsługiwać maszyny.
3. Rozwój poczucia rytmu – w celu dobrego zmiksowania dwóch utworów, ćwiczenia słuchu muzycznego.
4. Wybór kawałków do ćwiczeń - czyli selekcja utworów muzycznych przez seniorów, które będą chcieli zaprezentować na żywo podczas finałowego dancingu międzypokoleniowego.
5. Dancing międzypokoleniowy - czyli wielki finał projektu, podczas którego uczestnicy projektu poprowadzą samodzielnie całą imprezę.

Zajęcia poprowadzi:
 

Hubert Tas – producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, prowadzący I i III edycję Dziadka do gramofonu, festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty w Rosji, Bułgarii, na Ukrainie i na Tajwanie), kolekcjoner płyt – związany z muzyką od kilkunastu lat. Współautor 5 albumów (Passion, music, hip-hop (2011) / Time To Build (2013)/ Roots (2015) / Mechanism (2016) / Unfinished (2019). Absolwent polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp 2012. Wicemistrz i II Wicemistrz Świata DJ-ów IDA w kategorii Show (2011, 2016), 2-krotny Mistrz Polski w tej samej kategorii (2011, 2016). Brązowy i srebrny medalista Mistrzostw Polski w tej samej kategorii (2014, 2017). Koncertował m.in. wielokrotnie na Tajwanie (m.in na festiwalu Kuma Tribe), Japonii, Ukrainie, w Rosji (m.in. na festiwalach Yalta Summer Jam i Funk Fire), Francji (supportując legendarnego funkowego puzonistę Freda Wesleya), Grecji, Czechach, Bułgarii.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Wirtualna Noc Muzeów 2020 ''Imitacje i inne naśladownictwa kamieni szlachetnych'' Muzeum Okręgowe w Koninie Wieża Ciśnień zaprasza do środka Zapowiedzi muzealne