Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2019 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Muzyka naszych czasów

Konin 12.04.2019 10:43

Muzyka naszych czasów

Utwory dziewięciorga młodych kompozytorów miały swoją konińską prapremierę w czwartkowy wieczór (11 kwietnia) w czasie koncertu „Muzyka naszych czasów”, który odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego.


Muzyczny projekt - skierowany do młodych polskich kompozytorów i wykonawców - realizowany jest przez uczniów i pedagogów sześciu średnich szkół muzycznych oraz sześciu uczelni muzycznych w całym kraju. Patronuje mu Stowarzyszenie Akademia Imienia Krzysztofa Pendereckiego - Międzynarodowe Centrum Muzyki oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Od początku, to znaczy od trzech lat, uczestniczą w niej uczniowie i nauczyciele konińskiego „Muzyka”.

W szczelnie wypełnionej przez publiczność szkolnej auli, wśród której był także zastępca prezydenta Konina Witold Nowak, zabrzmiała niezwykła muzyka. Charakteryzuje ją zupełnie nowe podejście do wszystkich aspektów komponowania i grania, nieobarczone schematami i rutyną, co zauważyli i docenili słuchacze nie szczędząc oklasków zarówno kompozytorom, jak i wykonawcom.

W czasie tego niezwykłego wieczoru zabrzmiały kompozycje: Wojciecha Chałupki, Katarzyny Danel, Marcina Jachima, Jakuba Junga (laureata aż dwóch konińskich przeglądów improwizacji jazzowych), Dominika Lasoty (obecny na koncercie kompozytor serdecznie gratulował wykonawcom), Adama Poręby, Filipa Sporniaka, Pawła Sławińskiego i Bartosza Witkowskiego.

Ogromnej satysfakcji i radości z dokonań młodych artystów nie kryła Adrianna Poniecka-Piekutowska - twórca programu „Muzyka naszych czasów”, podkreślając zarówno odwagę kompozytorską jak i maestrię interpretacji.

Koncert opracowała i znakomicie poprowadziła Katarzyna Broj.

Projektowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino pod gwiazdami. Występy chóru Consolare XIII Festiwal Sztuki Tradycyjnej Balkan Folk Festival Varna 2019 Piknik żeglarski Szantowo We wrześniu kolejna premiera Dzieła lokalnego artysty w Miejskim Domu Kultury Rzeka Warta sztuki Wakacyjne spotkanie z teatrem Dom konińskiej pisarki nie będzie już niszczał ?