Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.05.2019 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Ocena:

Nagrody recytatorów

Konin 14.03.2019 19:13

Nagrody recytatorów

12 i 13 marca odbył się w Miejskim Domu Kultury w Słupcy finał XIII Międzypowiatowego Turnieju Recytatorskiego „Słowo za słowo”. Bardzo dobrze zaprezentowali się tam recytatorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, którzy przed tygodniem (1 marca) zakwalifikowali się do tegoż finału.


W kategorii klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych nagrody 1-go stopnia zdobyli Michalina Prządka i Maciej Rogala, zaś Liwia Kasprzak i Monika Wysokowicz zostali laureatami nagród 2-go stopnia.

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodą 1-go stopnia została uhonorowana Weronika Majewska. W tej kategorii zdobywcy nagród nominowani byli do wojewódzkiego etapu 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W związku z tym Weronika pod koniec kwietnia konkurować będzie w Kaliszu (tam odbędzie się etap wojewódzki 64.OKR) z recytatorami z całej Wielkopolski o prawo udziału w finale ogólnopolskim. To niełatwe zadanie, bo dotychczas do finału OKR-u recytatorzy  z MDK-u kwalifikowali się dwukrotnie.

Instruktorem wszystkich nagrodzonych jest Jarosław Sparażyński.

Laureatom gratulujemy, a Weronice życzymy sukcesu na etapie wojewódzkim konkursu


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Sukces Filipa Pacześnego I Szkoły Muzycznej w Koninie Zapraszamy ! Deszcz nagród konińskich recytatorów Wystawa fotograficzna Mateusza Matysiaka Gabrysia Wszędybył zaśpiewa z Kiljańskim! Atelier KreDKa podsumowało artystyczny rok Krzysztof Zanussi w Koninie Improwizacje 27 razy Tak Mosty,mosteczki...